Igrzyska olimpijskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Stycznia 2020

Ważna decyzja polskiego działacza. Uderzył w skorumpowanych Rosjan

Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się bez atletów z Rosji, którzy zostali zdyskwalifikowani z powodu afer związanych ze stosowaniem dopingu. Polski działacz, który stanął na czele jednej z najważniejszych agencji antydopingowych jeszcze bardziej uderzył w Rosjan i zmusił ich do zamknięcia jednego z najważniejszych ośrodków badania sportowców w kraju.

Igrzyska olimpijskie w Tokio będą historyczne z kilku względów. Szczególnie odczuwalne będą one dla reprezentantów Rosji, którzy nie pojawią się na największej imprezie sportowej.Szef jednej z największych agencji antydopingowych - Witold Bańka podjął decyzję, która jeszcze bardziej zaboli rosyjskich lekkoatletów. Chodzi o zamknięcie jednego z największych rosyjskich laboratoriów badających sportowców.

Jerzy Brzęczek bezlitosny dla piłkarza. Nie pojedzie na EuroJerzy Brzęczek bezlitosny dla piłkarza. Nie pojedzie na EuroCzytaj dalej

Igrzyska olimpijskie bez udziału Rosjan. Bańka zadał kolejny cios Rosjanom

Według doniesień prasowych były minister sportu, a obecnie szef agencji antydopingowej WADA podjął decyzję o zamknięciu laboratorium sportowego w Moskwie. Placówka, która miała współpracować z organami ścigania sportowców będących na dopingu, fałszowała dokumenty i zatajała przed światem problemy swoich reprezentantów. Bańka, podejmując swoją pierwszą decyzję na tym stanowisku zdecydował się na ukrócenie procederu i wydał nakaz zamknięcia instytucji.

- W oparciu o zalecenia WADA Laboratory Expert Group postanowiłem wczoraj tymczasowo zawiesić ze skutkiem natychmiastowym akredytację dla laboratorium w Moskwie do czasu zakończenia procedury dyscyplinarnej - napisał na Twitterze Witold Bańka, szef WADA.

Jaki los czeka rosyjskich sportowców?

O tym, że Rosjanie zostali zdyskwalifikowani z największych imprez sportowych, wiemy już od dawna. Mimo że skala patologii w rosyjskim sporcie była bardzo duża, to nie wszyscy sportowcy będą ukarani i będą mogli wystąpić na olimpiadzie, ale bez reprezentowania Rosji.

Sportowcy, którym nie udowodniono brania dopingu, wystąpią pod flagą olimpijską i jeśli zdobędą medale, to nie będą one przypisywane na poczet reprezentacji Rosji. Jak widać, walka z dopingiem w świecie sportu trwa w najlepsze, a przykład Rosjan powinien posłużyć innym krajom za wzór, czego nie powinno się robić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Sławomira Peszki nie ma litości dla męża. "Jak ty czegoś nie odje... raz na pół roku, to nie jesteś sobą"
  2. Legendarny napastnik Legii Warszawa w Premier League? Trafi tam zamiast Piątka
  3. Polski sportowiec ośmieszony przez działaczy. Pieniądze ważniejsze, niż pamięć
  4. Gorzka prawda na temat Adama Małysza wyszła na jaw. Bezlitosne słowa byłego trenera
  5. Wisła Kraków daleka od bankructwa? Kolejny piłkarz w zespole
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News