Igrzyska olimpijskie
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 24 Marca 2020

CNN: Jest porozumienie ws. igrzysk olimpijskich. Wiemy, kiedy odbędzie się impreza

Igrzyska olimpijskie zostaną przesunięte - informuje amerykańska telewizja CNN. Według stacji premier Japonii Shinzo Abe przekazał, że osiągnął porozumienie z prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem ws. imprezy.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio mają się odbyć w lecie 2021 roku. Jak donosi CNN, premier Abe przekazał, że lato 2021 to ostatni termin, kiedy igrzyska mogą zostać zorganizowane.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediów

Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaKamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaCzytaj dalej

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021

Obie strony długo opierały się decyzji o przeniesieniu igrzysk na późniejszy termin. Wczoraj przeciwko rozgrywaniu imprezy w tym roku zaprotestowały krajowe federacje Australii i Kanady. Z obu obozów pojawiły się deklaracje o bojkocie igrzysk, jeśli mimo epidemii odbędą się w tym roku. Protestował także Polski Kommitet Olimpijski. - Nie można dłużej czekać z podjęciem decyzji czy igrzyska odbędą się w zakładanym, czy innym terminie. Ta niepewność zbyt mocno odbija się na naszych sportowcach - powiedział prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki.

Premier Abe miał podkreślić, że podczas pandemii nie jest możliwe, by sportowcy mogli przygotowywać się do igrzysk. Sparaliżowane są kwalifikacje w wielu dyscyplinach (m.in. w golfie, piłce ręcznej, wioślarstwie, tenisie, boksie i tenisie stołowym), zawodnicy nie mogą nawet trenować. Według CNN argumenty sportowców i szefa japońskiego rządu ostatecznie dotarł do szefa MKOl-u.

Łukasz Piszczek opuści Borussię Dortmund? Klub Polaka zdecydował o jego przyszłościŁukasz Piszczek opuści Borussię Dortmund? Klub Polaka zdecydował o jego przyszłościCzytaj dalej

Koronawirus ogołocił sportowy terminarz

Ten rok miał być istnym świętem sportu. Z powodu epidemii koronawirusa będzie jednak inaczej - nie odbędą się ani planowane na czerwiec i lipiec mistrzostwa Europy w piłce nożnej, ani igrzyska olimpijskie. Wstrzymano także wszystkie najważniejsze rozgrywki międzynarodowe (Liga Mistrzów, Liga Europy) oraz krajowe (Premier League, Serie A, Bundesliga, LaLiga). Według niemieckich wirusologów sport powróci na stadiony najwcześniej w 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News