Igrzyska Olimpijskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Marca 2020

Zapadła oficjalna decyzja ws. igrzysk olimpijskich. Spełnił się najgorszy scenariusz

Igrzyska olimpijskie w obliczu pandemii koronawirusa znalazły się na długiej liście imprez, których organizacja stanęła pod znakiem zapytania. Władze Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego długo przekonywały, że najważniejsza impreza czterolecia odbędzie się zgodnie z planem. Wygląda jednak na to, że teraz zmieniono decyzję i spełniły się najgorsze prognozy.

Igrzyska olimpijskie to największa impreza sportowa świata. Do zawodów odbywających się co cztery lata przygotowują się setki tysięcy zawodników. Tym razem zmagania najlepszych atletów świata miały się odbyć w japońskim Tokio, jednak w obliczu pandemii koronawirusa organizacja tak dużego wydarzenia stanęła pod znakiem zapytania. Władze MKOl przez długi czas przekonywały, że nic nie zagraża terminowemu rozegraniu zawodów. Dziś poznaliśmy ostateczną decyzję.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediów

Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaKamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaCzytaj dalej


Igrzyska olimpijskie stanęły pod znakiem zapytania. Wielu nawołuje do przełożenia imprezy

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia medialne, które sugerowały, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski ugiął się pod rosnącą presją ze strony zawodników i wielu światowych federacji i ostatecznie zdecydował się odwołać zaplanowane na przełom lipca i sierpnia igrzyska olimpijskie. Władze MKOl zmuszone były zdementować plotki i wydały specjalne oświadczenie, w którym mogliśmy przeczytać nie o odwołaniu imprezy, a tylko planowaniu różnych scenariuszy na wypadek, gdyby epidemia koronawirusa nie ustąpiła do czasu planowanego startu zawodów. Dzisiaj odbyła się telekonferencja pomiędzy przewodniczącym komitetu Thomasem Bachem i premierem Japonii Shinzo Abe. Panowie dyskutowali o najlepszym rozwiązaniu problemu.

Zaskakujące słowa reprezentanta Polski o Robercie Lewandowskim. Zaskakujące słowa reprezentanta Polski o Robercie Lewandowskim. "Mam nadzieję, że się nie obrazi"Czytaj dalej

Oficjalnie. Nie będzie igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku

Podczas rozmowy szef japońskiego rządu zaproponował szefowi MKOl przełożenie igrzysk, na co ten zdecydowanie się zgodził. Imprezę przesunięto na 2021 rok. Następnie panowie wspólnie przekazali informację opinii publicznej.

"W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych przez WHO, że pandemia koronawirusa przyspiesza, prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że igrzyska XXXII olimpiady w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 roku, ale nie później niż latem 2021 roku, w celu ochrony zdrowia sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej. Przywódcy zgodzili się, że igrzyska olimpijskie w Tokio mogą stać się dla świata nadzieją w tych niespokojnych czasach i że płomień olimpijski może stać się światłem na końcu tunelu, w którym obecnie świat się znajduje. Dlatego uzgodniono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii. Ustalono także, że igrzyska zachowają nazwę Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

IO podzieliły zatem los Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które również zostały przełożone na przyszły rok. Wciąż niepewna jest organizacja, czy dokończenie wielu innych najważniejszych rozgrywek na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważna
  2. Znany reżyser lekceważy zagrożenie koronawirusem? Kręci film w środku Warszawy
  3. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  4. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  5. Wielka radość w rodzinie Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN pęka z dumy
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News