Olimpiada
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 28 Lutego 2020

Trzykrotny mistrz olimpijski zawieszony na 8 lat. Jego rywale triumfują

Igrzyska olimpijskie w zamyśle stanowią kwintesencję sportowego ducha walk i czystej rywalizacji. Nie wszyscy jednak respektują idee olimpizmu. Świat sportu obiegła informacja o 8-letniej dyskwalifikacji dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego w pływaniu, Chińczyka Sun Yanga.

W piątek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) uznał Yanga winnym naruszenia przepisów antydopingowych we wrześniu 2018 roku. Chińczyk miał wówczas utrudniać pracę przedstawicielom współpracującej z Międzynarodową Agencją Antydopingową organizacji International Doping Control Management Company, którzy chcieli pobrać od niego próbkę krwi - kazał czekać im przed drzwiami przez godzinę. Media informowały, że Yang wraz ze swoim ochroniarzem rozbili fiolkę z krwią młotkiem.

Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursuWspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursuCzytaj dalej

Igrzyska Olimpijskie w Tokio bez obrońcy tyrułu

Chińczyk został zawieszony na 8 lat. Oznacza to, że złoty medalista z Londynu (na 400 i 1500 metrów >

To nie pierwsza dopingowa wpadka pływaka. W 2014 roku Sun Yang został zawieszony na 3 miesiące za stosowanie trimetazydyny. Jego rywale sugerowali również, że stosował niedozwolone środki przed olimpiadą w Rio.

Wielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Zastąpi Messiego i Cristiano RonaldoWielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Zastąpi Messiego i Cristiano RonaldoCzytaj dalej

Satysfakcja rywali

Podczas ubiegłorocznych zawodów mistrzostw świata w Gwangju dwóch konkurentów Yanga odmówiło wejścia z nim na podium, sugerując, że nie zdobył medalu uczciwie. Chińczyk się wściekł - zaczął wymachiwać rękami i krzyczeć do rywali. "Jesteś przegranym, a nie zwycięzcą" - powiedział po ceremonii do jednego z nich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turyści jadący do Zakopanego będą wściekli. Ogromne problemy aż przez 3 lata
  2. Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środka
  3. Koszmar Realu Madryt w meczu z Manchesterem City. Dwa gole w pięć minut, Królewscy mają gigantyczny kłopot
  4. Gigantyczna niespodzianka w Lyonie. Juventus o krok od odpadnięcia z Ligi Mistrzów
  5. PZPN podjął ostateczną decyzję w sprawie kary dla Legii. Pojawił się ważny komunikat
  6. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News