Igrzyska Olimpijskie
Domena Publiczna USA/http://www.defenseimagery.mil
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Lipca 2020

Rosja zbojkotowała słynne igrzyska w Los Angeles, bo bała się zostać ośmieszona. Były szef moskiewskiego laboratorium antydopingowego ujawnia szokujące fakty

Rosyjski sport i doping, to zazwyczaj pierwsze skojarzenia w głowach wszystkich fanów sportu. Tajemnicą poliszynela jest to, że rosyjscy sportowcy stosowali go i stosują nadal. Pojawiły się jednak nowe fakty. Były szef moskiewskiego laboratorium antydopingowego wydaje autobiografię, w której opisuje m.in. dlaczego Rosja zbojkotowała Igrzyska Olimpijskie w 1984 roku.

Grigorij Rodczenkow wydaje właśnie swoją autobiografię pt. „Afera Rodczenkowa”, która jak piszą brytyjskie media „rozpali ponownie wojnę na słowa między Rosją Władimira Putina i resztą świata sportu”. W książce były szef moskiewskiego laboratorium antydopingowego pisze wprost: „Oszukiwaliśmy od dziesięcioleci”. Nie bez powodu Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) przed rokiem nałożyła karę na rosyjskich sportowcy, którzy nie mogą występować pod flagą swojego kraju podczas międzynarodowych imprez, takich jak igrzyska olimpijski, mistrzostwa świata, czy Europy. Już od 2015 roku po wylocie z Rosji do Stanów, Rodczenkow zaczął ujawniać szokujące fakty na temat dopingu w rosyjskim sporcie. Teraz wszystko spisał w jednym miejscu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Minister Szumowski postawił sprawę jasno. Wielu Polaków nie może uwierzyć
  2. Wielka tragedia młodego gwiazdora. Jego 22-miesięczna córeczka nie żyje, przegrała z rakiem
  3. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję


Rosja bała się zdemaskowania na Igrzyskach Olimpijskich w 1984 roku

W trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku na olimpijskich arenach próżno było szukać rosyjskich, polskich i innych sportowców bloku wschodniego. Oficjalnie Związek Sowiecki nie pojechał za Ocean, ponieważ bano się ataków terrorystycznych oraz panującego w LA smogu. Jednak nieoficjalnie wszyscy znali faktyczne przyczyny nieobecności sportowców. Decyzja miała charakter polityczny i była rewanżem za bojkot wielu państw poprzednich Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w Moskwie. Jednak Grigorij Rodczenków w swojej autobiografii, rzuca na tę sprawę zupełnie nowy cień.

"Sowieci planowali ukryć swoje laboratorium kontroli antydopingowej na pokładzie statku w porcie w Los Angeles po tym jak Amerykanie ogłosili, że na igrzyskach są w stanie wykryć wszystkie niedozwolone substancje, w tym stanozolol i testosteron" - pisze Rodczenkow

Rosjanie planowali testować swoich zawodników w tajnym laboratorium tuż przed zawodami, ale Stany Zjednoczone nie pozwoliły na wpłynięcie statku do portu.

Żona Kamila Stocha zdradziła, co robi z mężem. Polski skoczek jest prawdziwym szczęściarzem (FOTO)Żona Kamila Stocha zdradziła, co robi z mężem. Polski skoczek jest prawdziwym szczęściarzem (FOTO)Czytaj dalej

Rosyjska pływaczka nie przeszła kontroli antydopingowej w trakcie przysięgi u Putina

Grigorij Rodczenkow w swojej książce pisze także o sytuacji z 2015 roku. Pływaczka Jana Martynowa obwołana w Rosji dumą narodową przed mistrzostwami świata w Kazaniu odczytywała przysięgę sportowca w obecności Władimira Putina. W niej padły słowa o zaangażowaniu się w sport bez dopingu i oszustw.

W tym samym czasie Rodczenkow pracował w laboratorium w Moskwie, gdzie wprowadzał informacje na temat tego, że Martynowa nie przeszła testu na obecność niedozwolonych substancji. To jedna z wielu pikantnych historii, które pojawią się w „Aferze Rodczenkowa”. Autor pokarze zupełnie nowe oblicze wielu sytuacji nawet sprzed 30-40 lat. Książką w języku angielskim będize dostępna już od najbliższego czwartku.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
  2. Bankomat przy aptece był niedopuszczalny. Błąd WIF kosztował 3 lata
  3. Gdy rzeka wpływa do oceanu. Niesamowity widok ujścia rzeki Fraser
  4. Szokujące doniesienia z Hiszpanii. Leo Messi wściekły na Barcelonę, może odejść z Hiszpanii
  5. Awantura po awansie Widzewa. Kibice Łodzian wygwizdali, wyklinali i poniżyli swoich piłkarzy, potrzebna była interwencja policji
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał wielki rodzinny dramat. Jego ojciec krzywdził go i matkę w najgorszy sposób
  7. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News