Joannna Jędrzejczyk
TRICOLORS/East News
Autor Piotr Bernaciak - 27 Listopada 2020

Ile zarabia Joanna Jędrzejczyk? Za pierwszą walkę dostała... 300 złotych

Ile zarabia Joanna Jędrzejczyk? Polska zawodniczka MMA to bezapelacyjna legenda tej dyscypliny w naszym kraju. To ona stała się pierwszą osobą z naszego kraju, która wywalczyła mistrzowski pas UFC, najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie. Dzięki temu 33-letnia olsztynianka zarobiła już krocie.

Joanna Jędrzejczyk zanim postawiła na sporty walki uprawiała koszykówkę, piłkę ręczną oraz taekwondo. W wieku 16 lat zapisała się na zajęcia z boksu tajskiego i po zaledwie pół roku treningów została mistrzynią Polski. Co ciekawe w 2011 roku została wicemistrzynią Polski w boksie w kategorii lekkiej. Swoją przygodę z MMA rozpoczęła rok później, czyli dopiero w 2012 roku.

Od tamtego czasu stoczyła 20 pojedynków, z których 16-krotnie wyszła zwycięsko, a 4 razy musiał uznać wyższość rywalek. W latach 2015-2017 była mistrzynią UFC w wadze słomkowej. Tytuł zdołała obronić 5 razy, co należy uznać za jej największe osiągnięcie. Dzięki swoim sukcesom olsztynianka stała się majętną zawodniczką.

Jak podaje „Super Express”, Joanna Jędrzejczyk za swoją pierwszą zawodową walkę otrzymała zaledwie 300 złotych. To nie do pomyślenia w porównaniu do kwot, które udało jej się inkasować później. Z kolei za swoje 3 starcie w MMA, a konkretnie pojedynek z Brytyjką Kate Jackson, według „WP Sportowych Faktów”, nasza zawodniczka otrzymała 2-3 tysięcy złotych. I tak ze starcia na starcie, z roku na rok, jej zarobki rosły. Szczególnie po wyjeździe do USA.

Nie da się ukryć, że wraz z postępami w karierze Joanna Jędrzejczyk może liczyć na coraz większe zarobki. Mało osób wie jednak, o jak wielkich różnicach mowa. Okazuje się bowiem, że w przypadku polskiej zawodniczki mówimy już o naprawdę wysokich kwotach.

Za swój debiut w UFC Jędrzejczyk zgarnęła 16 tysięcy dolarów. Połowa tej kwoty przysługiwała jej już za samo wejście do ringu, a druga część za zwycięstwo. Dzięki wywalczeniu mistrzostwa świata tej organizacji w wadze słomowej, olsztynianka zainkasowała 80 tysięcy dolarów. Jeszcze więcej Joanna Jędrzejczyk miała otrzymać za swoją druga obronę mistrzowskiego pasa.

Polka na pojedynku z Jessica Penne mogła zarobić nawet od 100 do 110 tysięcy dolarów. Z kolei za ostatnią walkę, którą Polka przegrała z Chinką Weili Zhang, według brytyjskiej prasy miała dostać 106 tysięcy dolarów. W przypadku kolejnych walk możemy spodziewać się jeszcze większych pieniędzy.

Joanna Jędrzejczyk rozmawiała niedawno z Andrzejem Kostyrą, dziennikarzem „Super Expressu” i zdradziła, że chce na najbliższej walce zarobić największa jak dotąd sumę w swojej karierze. Ponadto nasza wojowniczka zdradziła, kiedy możemy spodziewać się jej powrotu.

- Wrócę w drugiej połowie przyszłego roku. […] Ja też powiedziałam, że chcę, aby ta walka była najbardziej dochodową, najbardziej kasową walką w mojej karierze, bo widzę jaką mam wartość. Z pasem czy bez, mam ogromną wartość sprzedaży walk i po prostu chcę, aby mnie jeszcze bardziej doceniono – powiedziała legenda polskiego MMA.

Z pewnością wiele osób będzie czekało na to, aż Polka zacznie przygotowania do kolejnej walki o pas. Na ten moment jednak Joanna Jędrzejczyk zapowiedziała, że z powodu pandemii musi odłożyć to w czasie.

Źródła: Super Express, WP Sportowe Fakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News