Jan Bednarek
MIKE HEWITT/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 6 Listopada 2020

Ile zarabia Jan Bednarek? Polak ma mieć w kontrakcie bardzo ciekawą klauzulę

Ile zarabia Jan Bednarek? Obrońca Southampton jest najdłuższy stażem w Premier League, biorąc pod uwagę zawodników z pola z naszego kraju, aktualnie występujących na poziomie angielskiej ekstraklasy. Reprezentant Polski zarabia całkiem przyzwoite pieniądze, a dodatkowy zapis w jego kontrakcie, który ponoć w nim widnieje, może gwarantować 24-latkowi pokaźną pensję.

Jan Bednarek dosyć szybko zdecydował się na grę w Premier League, bo zaledwie w wieku 21 lat. Dla polskich piłkarzy bywało to czasem nie do przeskoczenia, o czym świadczyć może przykład Bartosza Kapustki.

Jednak Bednarek przełamał ten stereotyp i po stosunkowo długim wyczekiwaniu, kiedy dostał się już do pierwszego składu Southampton, miejsca już w nim praktycznie nie oddał.

Reprezentant Polski jest filarem swojego zespołu i może cieszyć się nie tylko uznaniem trenera, ale także klubu, który płaci mu bardzo przyzwoite wynagrodzenie.

Adam Małysz przekazał najgorszą wiadomość milionom Polaków. Stało się, czeka nas wielki zawódAdam Małysz przekazał najgorszą wiadomość milionom Polaków. Stało się, czeka nas wielki zawódCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia

Ile zarabia Jan Bednarek? Polak zanotował duży przeskok

Jan Bednarek w Polsce nie mógł liczyć na zbyt duże zarobki. Kiedy stoper grał w Lechu Poznań, najlepiej opłacalnym piłkarzem Kolejorza według portalu gol24.pl, był Christian Gytkajer, który zarabiał 170 tys. złotych miesięcznie, czyli nieco ponad 2 miliony złotych rocznie.

W porównaniu do początkowych zarobków Bednarka w poznańskiej ekipie, według portalu gol24.pl piłkarz pobierał pensje na poziomie 3-4 tys. złotych miesięcznie, jego aktualna pensja to już prawdziwy kosmos. .

Jego doskonała gra pozwoliła mu na nie tylko duży awans sportowy, ale również zarobkowy.

Marcin Najman wściekły na Zbigniewa Bońka. Zawodnik upokorzył prezesa przed tysiącami PolakówMarcin Najman wściekły na Zbigniewa Bońka. Zawodnik upokorzył prezesa przed tysiącami PolakówCzytaj dalej

Jan Bednarek w Southampton może liczyć na godziwą pensję, również dzięki ciekawej klauzuli

Jak udało się swego czasu ustalić Tomaszowi Włodarczykowi, dziennikarzowi portalu meczyki.pl, a wówczas pracownikowi portalu sport.pl, Jan Bednarek ma w swoim kontrakcie bardzo korzystny zapis.

Otóż według dziennikarza, po każdych kolejnych 10 meczach rozegranych w Premier League, polski stoper ma otrzymywać podwyżkę. Jeśliby tak faktycznie było, to Bednarek otrzymywał podwyżkę już siedem razy!

Nie wiadomo jednak, czy w umowie nie było zapisu stanowiącego o tym, że owe podwyżki będą wypłacane do osiągnięcia pewnego pułapu finansowego.

Pewne jest, że na początku przygody w drużynie Świętych, reprezentant Polski zarabiał 1,2 miliona euro za sezon. Wydaje się, iż ta kwota aktualnie powinna być wyższa.

Warto pamiętać, że piłkarze Świętych w okresie od kwietnia do czerwca zgodzili się na obniżkę swoich pensji, choć nie podano o jaki procent. Aktualnie wszyscy zawodnicy Southampton powinni już pobierać wypłatę, którą mają zagwarantowaną w kontrakcie.

Źródła: gol24.pl, Tomasz Włodarczyk/meczyki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy chcą dokonać czegoś niezwykłego. Legendarny Titanic wkrótce otworzy się na zwiedzanie
  2. “Największy majątek mam w klamkach”. Siostra Chmielewska szczerze o wychowywaniu syna i heroicznych wyborach
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News