Jakub Błaszczykowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 23 Października 2020

Ile zarabia Jakub Błaszczykowski? Patrząc na te kwoty, można się bardzo zdziwić

Ile zarabia Jakub Błaszczykowski? Nie od dziś wiadomo, że jego pensja w Wiśle Kraków jest dużo niższa niż nawet minimalna płaca krajowa. Jednak Kuba w trakcie swej kariery mógł liczyć na pokaźny zarobek. Choć sam nigdy tym się zbytnio nie chwalił i sam przyznawał, że zarabia za dużo. Teraz piłkarz Białej Gwiazdy przede wszystkim skupia się na pomaganiu innym.

Jakub Błaszczykowski na szerokie wody wypłynął dzięki grze w barwach Wisły Kraków. Jego wyśmienita postawa zaowocowała zainteresowaniem zachodnich klubów.

W 2007 roku po Kubę zgłosiła się Borussia Dortmund, która na jego transfer postanowiła wyłożyć ponad 3 miliony euro. Były kapitan reprezentacji Polski był jej zawodnikiem przez 7 lat, z roczną przerwą na wypożyczenie do AFC Fiorentiny.

Latem 2016 roku Błaszczykowski przeniósł się do VFL Wolfsburg, gdzie występował przez 3 sezonu. W zeszłym roku Polak powrócił do Wisły Kraków, aby ratować klub z potężnych problemów.

Jakub Błaszczykowski wyszedł z założenia, że co miał zarobić na swojej grze, to już zarobił, a teraz pomaga nie tylko Białej Gwieździe, ale także innym. Jednak sprawdźmy, jak naszemu zawodnikowi wiodło się pod względem finansowym w trakcie jego zagranicznych wojaży.

Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Nieoficjalnie: rząd zamyka gastronomię. Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży od 26 października
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem

Ile zarabia Jakub Błaszczykowski? Polak był dobrze opłacany

Według „Super Expressu”, Jakub Błaszczykowski w barwach Borussi Dortmund w 2012 roku mógł liczyć na pensję 1,8 miliona euro rocznie. Jednak już 2 lata później były to 3 miliony euro.

Stosunkowo, co do lat gry w Borussi, uśredniona była pensja Polaka w VFL Wolbsurg. Tam Kuba w ciągu roku zarabiał 2,5 miliona euro.

Ta sama gazeta ujawniła także roczne zarobki Błaszczykowskiego, łącznie z kontraktami reklamowymi i wszystkimi pozasportowymi źródłami gotówki. Otóż „SE” podał, że były kapitan reprezentacji Polski w 2014 zgarnął łącznie 13,5 miliona euro, a w 2016 roku według sport.pl było to 12 milionów euro.

Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniemSmutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniemCzytaj dalej

Jakub Błaszczykowski twierdził, że zarabia za dużo

Jakub Błaszczykowski za grę w Wiśle Kraków pobiera miesięcznie symbolicznie 500 złotych. Jednak skrzydłowy nie chowa tych pieniędzy do własnej kieszeni, a od razu przekazuje je na dom dziecka.

Początkowo Kuba chciał grać dla Wisły nawet za darmo (co w sumie robi), ale na to nie zgodził się PZPN. Dlatego do jego kontraktu musiała zostać wpisana jakaś kwota.

Kilka lat temu w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Taff" przyznał, że zarabia zdecydowanie za dużo, co rzecz jasna nie było jego winą, bowiem tak funkcjonuje rynek piłkarski.

- Gram tylko w piłkę nożną, nie powinienem zarabiać więcej niż lekarz czy policjant – powiedział wówczas Błaszczykowski.

Kuba zawsze starał pomagać się innym i jego duże wynagrodzenie nigdy tego nie zmieniło, a nawet w tym pomogło. Takiej postawie należy tylko bić brawo i wskazywać ją jako wzór do naśladowania.

Źródło: Super Express, sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaja Godek znów odpłynęła? Jej słowa przejdą do historii, nie kontroluje się, wielu będzie wściekłych
  2. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News