Cristiano Ronaldo zarobki
Instagram
Autor Piotr Bernaciak - 25 Września 2020

Pierwszy taki przypadek w historii. Ronaldo zarabia więcej w internecie, niż na grze w piłkę

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Portugalczyk otrzymuje ogromne pieniądze za grę w Juventusie. Okazuje się jednak, że nie jest to największe źródło jego dochodów. Znacznie większe stawki daje mu praca w reklamie.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Portugalczyk może liczyć na ogromne stawki oferowane przez Juventus z racji kontraktu oraz zawartych w nim premii. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyne źródło jego utrzymania. Mówi się, że kapitan reprezentacji Portugalii zarabia ogromne kwoty dzięki przeróżnym umowom reklamowym, które czynią go jednym z najbogatszych sportowców świata.

Nie da się zaprzeczyć, że wszystkie kluby bardzo wysoko cenią sobie umiejętności Cristiano Ronaldo. Piłkarz jest ceniony nie tylko przez kibiców i włodarzy, ale również reklamodawców. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Portugalczyk jest wartością dodaną nie tylko na boisku dla drużyny, ale również dla wszystkich tych, ktorzy zdecydują się podpisać z nim kontrakt sponsorskim. Niedawno doszło do przełomowego wydarzenia.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Mowa o wielkich stawkach

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Portugalczyk dostaje wielkie pieniądze z racji kontraktów z różnymi producentami. Niedawno dowiedzieliśmy się, że zarobił on 47 milionów dolarów za wszystkie swoje wpisy na Instagramie w poprzednim roku. Co ciekawe, zarobił również 34 miliony dolarów z racji samej gry w barwach Juventusu. To oznacza, że mamy do czynienia z przełomową umową.

Piłkarz Juventusu zarabia więc znacznie więcej dzięki umowom sponsorskim na Instagramie. W grę wchodzi jednak również Facebook i Twitter, na których również Cristiano Ronaldo jest aktywny. Oznacza to, że możemy mówić o kwocie znacznie większej, niż ta ujawniona przez amerykańskich dziennikarzy. Doskonale widać, jak wielki potencjał marketingowy ma Portugalczyk.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? To prawdziwy ewenement

Drugim piłkarzem na liście najlepiej zarabiających na Instagramie jest Leo Messi. Trudno się temu dziwić, bo to ci dwaj piłkarze uchodzą za najlepszych na świecie, jednak potencjał marketingowy Portugalczyka jest jednak mimo wszystko znacznie wyższy. Nie spodziewamy się raczej, by miało to ulec zmianie w najbliższych latach.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News