Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor Piotr Bernaciak - 6 Stycznia 2020

Ile zarabia Dawid Kubacki? Ogromne pieniądze, stawki są wysokie

Ile zarabia Dawid Kubacki? Jego pensja jest uzależniona od wyników, które osiągnie w danym sezonie Pucharu Świata, jednak wiadomo już teraz, że nie ma na co narzekać. Stawki są wysokie.

Ile zarabia Dawid Kubacki? Polski skoczek narciarski wykonał naprawdę ciężką pracę, żeby znaleźć się na samym szczycie. Dlatego nie może dziwić to, że jest za to dobrze wynagradzany. Wiele osób chciałoby być w tej chwili na miejscu 29-latka.

Ile zarabia Kamil Stoch? Mistrz olimpijski zgarnia wielkie stawkiIle zarabia Kamil Stoch? Mistrz olimpijski zgarnia wielkie stawkiCzytaj dalej

Ile zarabia Dawid Kubacki? Kwota robi wrażenie

Ile zarabia Dawid Kubacki? Zawodnik klubu Wisła Zakopane zadebiutował w Pucharze Świata 25 września 2005 roku w Bischofschofen podczas FIS Cup. Wówczas zajął dopiero 33. pozycję. Podczas mistrzostw świata juniorów w 2006 roku był zaledwie 42. Jego początki były ciężkie, o czym w wywiadzie dla sport.pl wspominał jego ojciec. Przyznał on, że nawet w Polsce rzadko kiedy się wyróżniał.

- Może nie miał wielkiego talentu, choć zawsze gdzieś się przebijał. Był drugi, trzeci, czwarty. Wiadomo, że wtedy była rywalizacja między braćmi Kotami czy Klemensem Murańką i właśnie Dawidem. Dawid raczej po kolei przechodził wszystkie szczeble w swojej karierze. Może właśnie to wyszło dobrze - stwierdził Edward Kubacki.

Pierwszy przebłysk pojawił się w 2013 roku. Wtedy razem z drużyną zdobył brązowy medal w Val di Fiemme podczas mistrzostw świata. Indywidualnie zaczął się lepiej prezentować od 2015 roku. Wtedy zajął drugie miejsce w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Dwa lata później razem z drużyną zdobył złoto w Lahti podczas MŚ i wygrał Letnie Grand Prix, a w Pucharze Świata w sezonie 2017/18 był dziewiąty.

Ile zarabia Dawid Kubacki? Pensja uzależniona jest od jego wyników

Ile zarabia Dawid Kubacki? Od tamtej pory regularnie był w czołówce. Rok później w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce, a aktualnie również zajmuje tę lokatę, jednak ma duże szanse na to, by szybko awansować w tym rankingu. Kubacki jest świeżo upieczonym zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał te elitarne zawody jako trzeci z Polaków, zaraz po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu, który triumfował dwukrotnie.

Kubacki jest również indywidualnym mistrzem świata z Seefeld. Zdobył ten tytuł w 2019 roku. Dołożył do tego również wygraną w Letnim Grand Prix. Ile zarabia Dawid Kubacki? Jego pensja jest uzależniona od wyników. Oprócz kontraktów reklamowych polski skoczek zarabia dobrze, jeśli skacze dobrze. Za samo wygranie Turnieju Czterech Skoczni otrzymał 78 tysięcy złotych. Nie licząc tej kwoty, w bieżącym sezonie zarobił już ponad 148 tysięcy złotych. To naprawdę pokaźna suma.