Dawid Kubacki
Emmi Korhonen via www.imago-images.deImago Sport and NewsEast
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Grudnia 2020

Wyszło na jaw, ile zarabia Dawid Kubacki. Mowa o wielkiej kwocie, ciężko na nią zapracował

Ile zarabia Dawid Kubacki? Polscy kibice uwielbiają skoki narciarskie, a zawodnicy naszej kadry należą do najbardziej lubianych sportowców kraju. Wielu sympatyków zimowej dyscypliny zastanawia się także, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć gwiazdorzy Biało-Czerwonych. Okazuje się, że jeden z liderów naszej reprezentacji, Dawid Kubacki zarabia wielkie pieniądze. 

  • Dawid Kubacki od kilku sezonów należy do grona najlepszych skoczków świata
  • Reprezentant Polski wygrywał w najważniejszych zawodach, jak m.in. Turniej Czterech Skoczni
  • Dzięki prezentowanemu od lat wysokiemu poziomowi sportowemu, Kubacki zarobił na skokach fortunę

Ile zarabia Dawid Kubacki? Kibiców skoków narciarskich nie raz zastanawia, jakie sumy za swoje świetne występy w Pucharze Świata otrzymują reprezentanci Polski. Dzięki oficjalnym statystykom możemy dowiedzieć się, że jeden z najlepszych polskich skoczków ostatnich lat zarobił prawdziwą fortunę.

Ile zarabia Dawid Kubacki? Lider polskiej kadry zapracował na fortunę

Gdy tylko rozpoczyna się zima, polscy kibice kierują swój wzrok ku reprezentantom Polski w skokach narciarskich. Transmisje z udziałem Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły biją rekordy oglądalności. Skoczkowie zaliczają się do ulubieńców Polaków.

Ostatnio sympatycy zimowej rywalizacji mogli śledzić występ Polaków podczas zawodów w Oberstdorfie, które otwierały 69. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Po zamieszaniu, przez które nasi skoczkowie o mało nie zostali na dobre wykluczeni z konkursu, błysnął Kamil Stoch. 33-latek zajął drugie miejsce.

Nieco słabiej wypadł tym razem Dawid Kubacki. 30-latek zajął 15. miejsce. Kubacki mógł być jednak nieco rozproszony, jeśli w trakcie zawodów otrzymał informację ze swojego domu rodzinnego. Właśnie wtedy jego małżonka Marta była w trakcie porodu.

Pilne doniesienia z Turnieju Czterech Skoczni. Rywal Polaków w szpitalu, musiał przejść ciężki zabieg, nie wiadomo, co dalejPilne doniesienia z Turnieju Czterech Skoczni. Rywal Polaków w szpitalu, musiał przejść ciężki zabieg, nie wiadomo, co dalejCzytaj dalej

Dawid Kubacki ogłosił później swoim kibicom, że został po raz pierwszy ojcem. Dumny tata zaprezentował w mediach społecznościowych zdjęcie swojej pociechy. Kubacki i jego małżonka doczekali się narodzin córki, która otrzymała imię Zuzanna.

Teraz idol kibiców będzie miał dodatkową motywację do osiągania jeszcze lepszych wyników. Można jednak być pewnym, że mała Zuzanna będzie miała wszystko, czego tylko dusza zapragnie. To oczywiście za sprawą startów i sukcesów Dawida Kubackiego, który na skoczniach zarabia wielkie pieniądze.

Kubacki zarobił na skoczniach niewyobrażalne pieniądze

Dzięki informacjom portalu skijumping.pl, a także businessinsider.com.pl możemy się dowiedzieć, jaką sumę zarobił w ostatnich latach jeden z liderów polskiej kadry. Kubacki regularnie staje na podium zawodów Pucharu Świata, a także wygrywał już najważniejsze imprezy świata skoków.

Tylko w ubiegłym sezonie konto Dawida Kubackiego powiększyło się o 661 923 złote. Więcej z Polaków zarobił Kamil Stoch, który zainkasował 738 001 złotych. Dane te zebrał wspomniany portal skijumping.pl. O krok dalej poszedł jednak businessinsider.com.pl, który podliczył zarobki Dawida Kubackiego z ostatnich kilku sezonów.

Wygrana m.in. w Turnieju Czterech Skoczni i miejsca w czołówce Pucharu Świata sprawiły, że od sezonu 2014/2015 majątek Dawida Kubackiego powiększył się już o ponad 2 miliony złotych. Do tego skoczek może liczyć na wysokie sumy z tytułu kontraktów sponsorskich i reklamowych. Kubacki współpracuje m.in. z Milką i Renault.

Źródło: skijumping.pl, businessinsider.com.pl

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News