Łukasz Fabiański
Rex Features/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 5 Listopada 2020

Ile zarabia Łukasz Fabiański? Gra w Premier League zdecydowanie mu się opłaca

Łukasz Fabiański to uznana marka w Premier League. Polak gra w niej już ponad dekadę i w trakcie swojego pobytu na Wyspach reprezentował barwy Arsenalu Londyn, Swansea City, a od dwóch lat strzeże bramki West Hamu United. Dzięki równemu i wysokiemu poziomowi, który „Fabian” prezentuje na przestrzeni lat, nasz bramkarz może liczyć na naprawdę wysokie zarobki.

Łukasz Fabiański gra w Premier League już od 2007 roku, kiedy to opuścił Legię Warszawa i przeszedł do Arsenalu Londyn. Tam spędził siedem lat, które nie były dla niego szczególnie udane, ale z pewnością bardzo dużo go nauczyły.

W 2014 roku polski bramkarz zasilił szeregi Swansea City, gdzie udowodnił swą wartość i został doceniony przez angielskich ekspertów i kibiców. Gdy cztery lata później klub spadł do Championship, a Łukasz Fabiański przechodził do West Hamu, kibice Łabędzi nie mogli odżałować, że odchodzi jeden z ich ulubieńców i liderów zespołu, a nasz zawodnik także nie krył łez wzruszenia.

„Fabian” jest teraz zawodnikiem Młotów i dzięki swej wyrobionej marce, pobiera bardzo dobre wynagrodzenie. Zatem ile zarabia Łukasz Fabiański?

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominałSiostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominałCzytaj dalej

Ile zarabia Łukasz Fabiański? Wcześniej nie mógł liczyć na tak pokaźne sumy

W porównaniu do tego, co Łukasz Fabiański zarabia teraz, wcześniej tak kolorowo nie było. Wedle dostępnych informacji, nasz bramkarz będąc zawodnikiem Arsenalu Londyn inkasował rocznie pensję w wysokości 2 160 000 euro rocznie.

Nasz bramkarz zdecydował się na odejście z Kanonierów, co wiązało się z zdecydowaną obniżką pensji. Szacuje się, że „Fabian” w ekipie Łabędzie mógł liczyć na roczną pensję wynoszącą około 1 656 075 euro. Arsene Wenger oferował Polakowi co prawda wyższe zarobki, ale Łukasz wolał zmienić barwy i grać regularnie, co w ostateczności wyszło mu na dobre.

Łukasz Fabiański swoją grą zapracował na duże uznanie na Wyspach, co poskutkowało tym, że kiedy Swansea opuściło Premier League, Polak mógł liczyć na wiele ofert i wybrał tę, która nie tylko była dla niego korzystna pod względem sportowym, ale także finansowym.

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuCzytaj dalej

Ile zarabia Łukasz Fabiański? Klub zdecydowanie go docenia

Łukasz Fabiański dzięki kontraktowi z West Hamem United, inkasuje rocznie 3 640 000 euro, dzięki czemu jest najlepiej zarabiającym Polakiem na Wyspach.

Jednak pandemia odcisnęła swoje piętno na zarobkach reprezentanta Polski. 35-latek, podobnie jak wszyscy zawodnicy West Hamu, zgodził się w kwietniu na obniżkę swojej pensji o 30%, aby wspomóc zespół Londynu i zapewnić wynagrodzenie reszcie jego pracowników. Nie wiadomo, czy tej kwestii sytuacja wróciła już do normy.

Jego umowa z klubem jest ważna do końca bieżącego sezonu. Można być pewnym, że włodarze Młotów będą skorzy przedłużyć kontrakt z naszym bramkarzem, bowiem są z niego bardzo zadowoleni. „Fabiana” uznano nawet jednym z najlepszych transferów ostatnich lat, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Według pojawiających się spekulacji, Fabiański ma otrzymać propozycję nowej umowy na kolejny sezon.

Źródła: tuwodzislaw.pl, sportbonusowy.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News