Ireneusz Jeleń Piast Cieszyn
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 9 Października 2019

Kiedyś strzelał gole w Lidze Mistrzów. Teraz straszy rywali w polskiej ósmej lidze

Ireneusz Jeleń należy do najbardziej znanych polskich napastników pierwszej dekady tego stulecia. Snajper obecnie występuje w polskiej ósmej lidze, gdzie wciąż regularnie strzela gole i jest ważną postacią w swoim zespole.

Ireneusz Jeleń przez wielu został zapamiętany za wiele pięknych trafień w barwach Auxerre i Lille w rozgrywkach ligi francuskiej. Polak radzi sobie ostatnio świetnie w swoim obecnym zespole. Widać, że pomimo wielkiego doświadczenia i wieku nadal nie zatracił instynku strzeleckiego i potrafi poradzić sobie na boisku. Jego wyczyny nie umknęły wszystkim fanom.

Były snajper reprezentacji Polski gra teraz w rodzimym Piaście Cieszyn w B-klasie, czyli na ósmym poziomie rozgrywkowym. Po wielu latach gry w ligach zagranicznych napastnik nie chce tracić kontaktu z futbolem i postanowił kontynuować grę na poziomie amatorskim. Jego wyczyny robią furorę w internecie. Kibice pamiętają doskonale jego występy sprzed lat i nie dziwią się, że wciąż potrafi on wyczyniać cuda pod bramką rywali.

Jak zagramy z Łotwą? Podajemy prognozowany skład reprezentacji Polski na mecz eliminacjiJak zagramy z Łotwą? Podajemy prognozowany skład reprezentacji Polski na mecz eliminacjiCzytaj dalej

Ireneusz Jeleń dalej gra na wysokim poziomie

Sześć lat temu Ireneusz Jeleń zakończył profesjonalną karierę po kilku nieudanych występach w polskiej Ekstraklasie. Przez pewien czas wydawało się, że nie zobaczymy go już na boisku, ale okazało się, że nie chce on całkowicie rezygnować z futbolu. Angaż zaproponowała mu drużyna z jego rodzinnego miasta, czyli Piast Cieszyn. Napastnik nawet się nie wahał.

W obecnym sezonie idzie mu świetnie. W sześciu meczach strzelił czternaście goli i możemy być niemal pewni, że będzie chciał pomóc swojemu zespołowi powalczyć o awans do siódmej ligi. Niewykluczone, że zostanie tym samym królem strzelców całych rozgrywek. Póki co nie można tego potwierdzić, jednak wydaje się, że napastnik występujący niegdyś w Lidze Mistrzów ma takie szanse.

Ireneusz Jeleń grał niegdyś w Lidze Mistrzów

Wszyscy pamiętamy efektowne trafienia Jelenia z czasów, gdy występował w Lidze Mistrzów. Karierę postanowił zakończyć po cichu, jednak w obecnych czasach dziennikarzom nie umkną nawet występy na ósmym poziomie rozgrywkowym. Zwłaszcza jeżeli dalej będą stały na tak wysokim poziomie, że nawet rywale będą prosić go o zdjęcia po zakończeniu spotkania.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News