Izolator Boguchwała
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 15 Kwietnia 2020

Genialna inicjatywa polskiego klubu. "Śmiałeś się z nas? To teraz wpłać na szpitale"

Izolator Boguchwała to klub, którego nazwę słyszał prawie każdy kibic polskiej piłki, chociaż niemal nikt nie jest w stanie wymienić choćby jednego gracza występującego w jego składzie. Zespół z Rzeszowszczyzny postanowił wykorzystać osobliwą popularność w szczytnym celu. Pomysł klubu jest wprost rewelacyjny.

Czwartoligowy Izolator zorganizował w mediach społecznościowych nieszablonową akcję, wykorzystującą "szyderkę" kibiców, którzy od lat śmieją się z oryginalnej nazwy zespołu. Klub apeluje, by każdy, kogo rozbawiła jego nazwa, wpłacił symboliczną kwotę na walkę z koronawirusem.

Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienieZnany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitala
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone

Izolator Boguchwała skradł serca kibiców dzięki dystansowi

Działacze czwartoligowca założyli internetową zbiórkę, dzięki której Izolator chce włączyć się w pomoc personelowi medycznemu, walczącemu z rozprzestrzeniającą się w Polsce epidemią koronawirusa. "Dobra, szczerze: wiemy, że wielokrotnie śmialiście się z naszej nazwy. Ale w dobie epidemii nie należy się śmiać z izolacji... Dlatego teraz wystawiamy rachunek: każdy, kto choć raz zaśmiał się z Izolatora, wpłaca przynajmniej piąteczkę" - czytamy na Facebooku drużyny.

Akcja spotkała się ze świetnym przyjęciem kibiców. "Kto nie miał beki z Izolatora. (...) Szacun za akcję" - pisze jeden z komentujących. Kolejny wykazał się poetyckim zacięciem i napisał krótki wiersz na cześć zespołu: "Dobrych akcji propagator! Boguchwalski Izolator!" - czytamy.

Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywekEkstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywekCzytaj dalej

Pierwsze efekty akcji

Zbiórkę w serwisie zrzutka.pl wsparło już prawie 30 osób. Jeśli kibice postąpią zgodnie z apelem organizatorów, darczyńców będą tysiące. Na zbiórce jednak nie koniec - powstać ma bowiem specjalna koszulka, ze sprzedaży której dochód będzie przeznaczony na - jak informuje klub - izolację. Pieniądze zostaną wydane na środki ochrony osobistej, czyli maski czy przyłbice, dla personelu medycznego.

Każda złotówka jest cenna dla polskiej służby zdrowia. Zarażonych koronawirusem zostało niemal 2 mln osób na całym świecie. Z powodu COVID-19 zmarło już ponad 127 tys pacjentów. W Polsce SARS-CoV-2 potwierdzono u 7408 osób, z których zmarło 268 zakażonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy
  2. Zima nie powiedziała ostatniego słowa. IMGW ostrzega, temperatura znacznie się obniży
  3. Marcin Najman ogłosił, z kim chciałby stoczyć ostatnią walkę. Jeden z kandydatów wzbudził zaskoczenie
  4. Córka Tomasza Adamka zmieniła się nie do poznania. Mała Roksana wyrosła na piękną kobietę (FOTO)
  5. Robert Lewandowski miał trafić do zupełnie innego klubu. Aż trudno uwierzyć
  6. Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jedną

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News