Jadon Sancho
eastnews.pl/pictures/LARS BARON/AFP
Autor Aleksy Kiełbasa - 1 Czerwca 2020

Jadon Sancho został ukarany za apel w sprawie George’a Floyda!

Jadon Sancho w trakcie niedzielnego spotkania z Padebornem, wystosował specjalny apel, który nawoływał o sprawiedliwość dla zamordowanego przez policjanta, czarnoskórego George’a Floyda. Wiele osób uważa, że funkcjonariuszowi za swój czyn należy się najsurowszy wymiar kary. Natomiast piłkarz także musi ponieść konsekwencje swojej postawy.

Borussia Dortmund rozgrywała w niedzielę wyjazdowy mecz z Padebornem. Dortmundczycy wygrali to spotkanie aż 6:1. Bez wątpienia najjaśniejszą gwiazdą tego starcia był Jadon Sancho. Brytyjczyk zdobył w tym starciu trzy gole, ale wyróżnił się jeszcze jednym zachowaniem. Po pierwszym trafieniu, skrzydłowy BVB zdjął meczowy trykot, a pod nim miał na sobie koszulkę z napisem „Justice for George Floyd”, czyli „Sprawiedliwość dla George’a Floyda”. Za ten incydent piłkarz został ukarany.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Zdjęcia - Przeleciał ekskluzywnym Mercedesem przez Rondo. Zaparkował na pobliskiej łące
Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)Czytaj dalej

Jadon Sancho ukarany za apel

Brytyjski skrzydłowy za swoją manifestację, zgodnie z przepisami, obejrzał żółta kartkę. Piłkarz nie powinien zdejmować klubowego trykotu w trakcie spotkania, ponieważ jest to zabronione. Organizacje takie jak FIFA czy UEFA, są mocno wyczulone w aspekcie eksponowania treści politycznych, religijnych, a nawet prywatnych.

George Floyd zamordowany

Przypomnijmy, że Georg Floyd został zamordowany przez funkcjonariusza policji w Minneapolis 25 maja. Czarnoskóry mężczyzna podczas zatrzymania był przyciskany kolanem do ziemi przez białego policjanta Dereka Chauvina. Funkcjonariusz dociskał kolanem szyję mężczyzny do ziemi przez 8 minut i 46 sekund. Jak widać w trakcie nagrania, Floyd powtarzał, że nie może oddychać i prosił, aby go nie zabijać. Policjant pozostawał niewzruszony. W Stanach od kilku dni trwają już zamieszki.

Córka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 latCórka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 latCzytaj dalej

Robił zakupy w delikatesach

George został zatrzymany ponieważ próbował zapłacić w delikatesach 20-dolarowym banknotem, który według pracownika sklepu był fałszywy. Policja uważa, że Floyd stawiał "fizyczny opór", kiedy nakazano mu opuszczenie pojazdu. Jednak przeczy temu nagranie z monitoringu z pobliskiej restauracji, na którym widać, jak mężczyzna jest wyprowadzany z samochodu przez funkcjonariuszy. Policja twierdzi, że nie chciał dobrowolnie wsiąść do radiowozu i celowo się przewracał, powtarzając, że do niego nie wsiądzie. Policjant został zatrzymany i postawiono mu zarzuty morderstwa trzeciego stopnia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

Źródła. sport.se.pl, o2.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od 120 lat i nie chodzi o pandemię. Zupełnie nowe kłopoty w europejskim kraju
  2. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  3. Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)
  4. Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)
  5. Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lata
  6. Największe firmy handlu detalicznego w Polsce. Niespodziewana pozycja na podium przy Lidlu i Biedronce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News