Jagiellonia potwierdza nowy transfer
Autor Piotr Bernaciak - 11 Lipca 2019

Jagiellonia potwierdza kolejne wzmocnienie. Ukrainiec nowym piłkarzem białostoczan

Jagiellonia Białystok potwierdziła dziś transfer nowego zawodnika. Ukrainiec pomoże swojemu nowemu zespołowi w sezonie 2019/2020. Kibice głośno komentują sprowadzenie zawodnika.

Jagiellonia Białystok potwierdziła dziś, że pozyskała kolejnego zawodnika przed sezonem 2019/2020. Jest to kolejne już wzmocnienie białostoczan przed nadchodzącym sezonem i z pewnością po raz kolejny wywoła wiele komentarzy ze strony fanów, którzy zdążyli już głośno wyrażać swoje zdanie. Nie każdy docenia zaangażowanie władz klubu, które starają się wzmocnić drużynę przed walką o mistrzostwo Polski.

Klub ogłosił, że nowym piłkarzem Jagiellonii został Oleg Horin, zawodnik z Ukrainy, który uchodzi za jeden z największych talentów pochodzących z kraju naszego wschodniego sąsiada. Piłkarz ma dopiero 18 lat, jednak ma już na koncie kilka obiecujących występów w tamtejszej ekstraklasie. Piłkarsko ukształtował się w akademii FK Lwów, która jest jedną z najbardziej znanych szkółek w kraju.

Młoda gwiazda odejdzie z Lecha? Celtic w grze o transfer polskiego talentuMłoda gwiazda odejdzie z Lecha? Celtic w grze o transfer polskiego talentuCzytaj dalej

Horin od dłuższego czasu był testowany przez klub, dzięki czemu sztab pierwszego zespołu miał okazję ocenić jego umiejętności na treningach oraz w meczach sparingowych. Młody piłkarz z Ukrainy wystąpił między innymi w spotkaniu z Olympiakosem Pireus (0:5), w którym zespół nie zaprezentował się najlepiej, jednak trenerzy uznali, że sam piłkarz ma potencjał na rozwój.

Kibice twierdzą, że sprowadzenie kolejnego obcokrajowca nie jest najlepszym pomysłem. Tego lata sprowadzono do Jagiellonii już sześciu zawodników, a tylko jeden z nich to Polak. Co więcej, cały trzon zespołu to zawodnicy spoza Polski, często dochodzi do sytuacji, w której w trakcie spotkania na boisku w barwach Jagiellonii przebywa tylko jeden zawodnik z polskim obywatelstwem.

Sympatyce klubu życzyliby sobie, by drużyna opierała się na wychowankach lub na młodych piłkarzach z polskim obywatelstwem, jednak na ten moment plan na funkcjonowanie drużyny jest zupełnie inny.

(fot. Jagiellonia Białystok)

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News