Jaka Hvala
imago/GEPA pictures/EAST NEWS
Autor Aleksy Kiełbasa - 12 Sierpnia 2020

Znany skoczek, który rywalizował z Kamilem Stochem postanowił zakończyć karierę. Zapowiadał się na wielkiego zawodnika

Jaka Hvala niespodziewanie ogłosił zakończenie kariery. Słoweński skoczek zaledwie w wieku 27 lat postanowił odłożyć narty na półkę. Miał wielki talent, ale okazało się, że nie potrafił go wykorzystać. Zawodnik poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem Instagrama.

Jaka Hvala uważany był za spory talent słoweńskich skoków. W 2012 roku został wicemistrzem świata juniorów, a już rok później zdobył na tej imprezie dwa złote medale (indywidualnie i drużynowo), ale otrzymał również szansę startu w czempionacie seniorów, gdzie w obu konkursach udało mu się awansować do drugiej serii. 20-letni wówczas młodzieniec zajął odpowiednio 22 i 25 miejsce. Jeśli chodzi o pierwszy konkurs Pucharu Świata, to swoją szansę Słoweniec otrzymał już w sezonie 2011/12, podczas weekendu w Zakopanem, gdzie od razu udało mu się zapunktować, plasując się na 29 pozycji. Później było niestety już tylko gorzej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany polityk twierdzi, że jest spokrewniony z Robertem Lewandowskim. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, oniemieliśmy
  2. 13 osób rannych, nad miastem unosił się ogień. Zagraniczne media pokazały porażające zdjęcia

Nici z wielkiej kariery

Jak na 20-latka, Jaka Hvala nie miał może spektakularnych osiągnięć, bo w jego wieku zawodnicy potrafili sięgać już po najwyższe laury, ale wyniki młodego skocza jak najbardziej wskazywały na to, że może on w krótkim czasie stać się jednym z najlepszych skoczków świata. Lata 2012 i 2013 były najlepszymi w karierze Hvali. Słoweniec w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmował odpowiednio 44 i 16 miejsce, a oprócz wymienionych wcześniej sukcesów, udało mu się wygrać jeden konkurs najwyższej rangi, a było to w trakcie weekendu w Klingenthal. Było to jego zarazem pierwsze i ostatnie podium. Ponadto Hvala w sezonie 2012/13 zajął 14 pozycję podczas Turnieju Czterech Skoczni i to by było na tyle jeśli chodzi po jego największe dokonania.

Od wspominanego sezonu 12/13, Hvala w trakcie kolejnych 5 lat tylko podczas dwóch kampanii potrafił zdobywać punkty. Z genialnego 20-latka, Jaka stał się zawodnikiem, który nie potrafił nawet wywalczyć awansu do pojedynczych zawodów. Ostatnie punkty w PŚ zdobył w 2016 roku...

Izraelczyk został zawodnikiem Unii Oświęcim. Rabini są wściekli, mówią o Izraelczyk został zawodnikiem Unii Oświęcim. Rabini są wściekli, mówią o "nożu w plecy"Czytaj dalej

Jaka Hvala ogłosił zakończenie kariery

W związku z tak słabymi rezultatami, Jaka Hvala postanowił zakończyć swoją przygodę ze skokami zaledwie w wieku 27 lat.

„Drodzy przyjaciele, nadszedł ten czas. Podjąłem decyzję o zakończeniu mojej kariery skoczka narciarskiego. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. Specjalne podziękowania kieruję do mojej rodziny, trenerów i sztabu szkoleniowego, sponsorom, kolegom z kadry i przyjaciołom. Jestem dumny, że spełniłem marzenia z dzieciństwa: skakałem w reprezentacji narodowej, poszybowałem ponad 200 metrów, byłem członkiem drużyny olimpijskiej, wygrałem konkurs Pucharu Świata. Nadszedł czas podążać za moimi nowymi marzeniami i pisać kolejną udaną historię. Dziękuję” - napisał w swoim komunikacie na Instagramie Jaka Hvala.

Skoki narciarskie są niezwykle wymagającym sportem i Jaka Hvala jest nie pierwszym zawodnikiem, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei i zapewne nie ostatnim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogie
  2. Tornado ognia. Niszczycielski słup płomieni trawi wszystko na swojej drodze
  3. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Jej odważne zdjęcia rozpalą każdego (FOTO)
  4. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  5. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Źródło: skijumping.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News