Jakub Błaszczykowski
AGENCJA SE/East News
Autor Bartosz Goluch - 1 Kwietnia 2020

Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę Kraków

Jakub Błaszczykowski robi wszystko, by pomóc Wiśle Kraków, w której wypłynął na szerokie piłkarskie wody. Najpierw podpisał z klubem kontrakt za symboliczne 500 zł miesięcznie, a następnie udzielił mu pożyczki. Teraz, wspólnie z dwoma innymi "ratownikami" został właścicielem "Białej Gwiazdy".

Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski zostaną nowymi właścicielami Wisły Kraków SA. Formalności związane z przejęciem krakowskiego klubu zostaną uregulowae w ciągu najbliższych tygodni.

Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeńZnany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeńCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Napad na legendę reprezentacji Anglii. Przestępcy związali i uwięzili piłkarza
  2. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców

Jakub Błaszczykowski rusza na ratunek Wiśle

"Po podpisaniu dokumentów regulujących prawa do znaków towarowych, na ręce przedstawicieli zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła złożone zostało oświadczenie panów Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego rozpoczynające proces przejęcia przez nich akcji Wisła Kraków SA. Obydwie strony dołożą wszelkich starań, aby do transakcji doszło na przestrzeni tygodnia" - pisze w komunikacie piłkarska spółka.

Wszyscy trzej właściciele weszli w skład "grupy ratunkowej", która utrzymała Wisłę przy życiu w kryzysowym momencie. Klubowi pomgali również m.in. Bogusław Leśnodorski, Rafał Wisłocki oraz Piotr Obidziński. Trio Błaszczykowski-Jażdżyński-Królewski pożyczyło klubowi 4 mln zł na spłatę najpilniejszych zobowiązań. Jednym z warunków udzielenia tej pożyczki było odebranie TS "Wisła" prawa do bieżącego wpływu na zarządzanie Wisłą SA.

Legenda FC Barcelony kpi z Pepa Guardioli. Wymienił lepszych szkoleniowcówLegenda FC Barcelony kpi z Pepa Guardioli. Wymienił lepszych szkoleniowcówCzytaj dalej

Czasy prosperity dla Wisły coraz bliżej?

Ich działania przyniosły niemal natychmiastowy skutek. W ubiegłym roku klub wygenerował zysk w wysokości 6 mln, a olbrzymi dług, który był spuścizną nieudolnych rządów Sarapaty, zmniejszono o 14 mln zł. Krakowski klub nadal jest jednak w poważnych tarapatach finansowych. "Biała Gwiazda" ma dług w wysokości 28 mln złotych, ale sukcesywnie spłaca zobowiązania.

Błaszczykowski, poza grą za półdarmo i pożyczką wniósł do klubu kolejną wartość w postaci Krzysztofa Kołaczyka, który zajmie się odbudową szkółki piłkarskiej Wisły. W przeszłości trener postawił na nogi Raków Częstochowa, który dziś po latach tułaczki po niższych ligach występuje w Ekstraklasie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne zmiany na największym lotnisku w Polsce. Weszły w życie nowe, surowe przepisy
  2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  3. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń
  4. Arkadiusz Milik bohaterem okładki słynnej gazety. Przyćmił samego Ibrahimovicia
  5. Młody Polak na celowniku wielkich klubów Europy. Wielkie zainteresowanie Ajaxu, Interu i BVB
  6. RMF: Gowin odrzucił ultimatum. Rozłam w rządzie może nastąpić w każdej chwili

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News