Jakub Błaszczykowski
Facebook Jakub Błaszczykowski
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Listopada 2020

Na jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Zadziwiające, wiele osób będzie zaskoczonych, mocne stanowisko

Jakub Błaszczykowski to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy. Mimo że pomocnik nie jest już powoływany do reprezentacji Polski, to nadal odgrywa niezwykle istotną rolę w Wiśle Kraków i pamiętany jest przez rodaków z fantastycznej gry w “Biało-Czerwonych” barwach w minionych latach. Nie wszyscy kibice wiedzą jednak, jak wygląda spojrzenie Błaszczykowskiego na kwestię wiary. Poglądy piłkarza są bardzo przejrzyste. 

Jakub Błaszczykowski cieszy się niemalejącą sympatią Polaków. Piłkarz Wisły Kraków przez lata występów w kadrze i działalności poza boiskiem zapracował na ogromny szacunek Polaków. Nie wszyscy wiedzą jednak, co zawodnik myśli na temat religii i wiary.

Marcin Najman ogłosił ważny komunikat. Natychmiast idzie do sądu, zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Marcin Najman ogłosił ważny komunikat. Natychmiast idzie do sądu, zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Jakub Błaszczykowski pokazał się kibicom od nieznanej wszystkim strony

Były kapitan reprezentacji Polski, mimo że nie jest na razie powoływany do drużyny narodowej, nadal zalicza się do najbardziej lubianych polskich piłkarzy. Każdą wzmiankę na temat zawodnika i współwłaściciela Wisły Kraków kibice śledzą z wielkim zaciekawieniem.

Wydawać by się mogło, że przez lata występów Jakuba Błaszczykowskiego na najwyższym światowym poziomie rodacy zdążyli go już doskonale poznać. Wciąż jednak “Kuba” potrafi ich jeszcze zaskoczyć. A to wszystko z uwagi na fakt, że bardzo ceni on sobie spokój i nie szuka zainteresowania mediów.

Piłkarz bardzo dba o spokój swój i swojej rodziny, dlatego rzadko udziela wywiadów, podobnie jak jego małżonka Agata, która w przeciwieństwie do partnerek życiowych innych piłkarzy, nie udziela się tak często w mediach. Niektóre fakty na temat życia popularnego piłkarza mogą nadal zaskoczyć kibiców.

Nie każdy kibic mógł na przykład znać poglądy Jakuba Błaszczykowskiego na temat religii i wyznawanej przez niego wiary. Jak się okazuje, były gracz Borussii Dortmund od dziecka jest praktykującym katolikiem. Podkreśla też, że wiara odgrywa w jego życiu wielką rolę.

Marcin Najman wystartuje w... turnieju rycerskim? Bokser dostał już propozycjęMarcin Najman wystartuje w... turnieju rycerskim? Bokser dostał już propozycjęCzytaj dalej


Reprezentant Polski jest głęboko wierzącym w Boga człowiekiem

- Rozumiem, że wiara może być dla kogoś sprawą indywidualną, aczkolwiek dla mnie osobiście jest bardzo ważną rzeczą. Myślę, że każdy z nas w momencie, w którym jest ciężko, kiedy są problemy i nie można już liczyć na lekarzy, na inne rzeczy, wtedy zaczyna się odwoływać do wiary, wtedy są te momenty, kiedy prosi się Jezusa, Boga aby dał zdrowie, nie zawsze pamiętając o tym na co dzień. - wyznał przed laty Błaszczykowski w jednym z wywiadów.

Popularny piłkarz wielokrotnie zaznaczał, że on osobiście doświadczył obecności Boga w swoim życiu. Dlatego też Błaszczykowski stara się dbać o to, by i jego bliscy pamiętali o takich wartościach jak wiara i modlitwa. Zawodnik Wisły Kraków jest pewien, że Jezus Chrystus pomaga mu na co dzień.

- Dlatego ja osobiście z dużą wiarą na co dzień i z dużym przekonaniem o tym, że Chrystus pomaga w życiu codziennym, staram się w pewnym sensie namawiać ludzi do tego aby nie zapominali o tym, co jest dla nas najważniejsze, czyli wiara i modlitwa. - mówił Błaszczykowski.

Fani mogli nie wiedzieć, że ich idol jest tak blisko związany z Bogiem. Jakub Błaszczykowski znany jest ze swojej skromności. Zawodnik nigdy nie afiszował się ze swoją wiarą, jednak brał kilka lat temu udział w akcji “Nie wstydzę się Chrystusa”.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News