Jakub Błaszczykowski
YouTube TVP Sport
Autor Piotr Mika - 8 Listopada 2020

Jakub Błaszczykowski został skandalicznie wykorzystany. Prawda wyszła na jaw, oszukano go

Jakub Błaszczykowski to jeden z najbardziej popularnych polskich piłkarzy, który jest uwielbiany przez miliony kibiców. Choć jest już coraz bliżej zakończenia kariery, to wciąż jest bardzo rozpoznawalny. Okazuje się, że zawodnik został w ostatnim czasie wykorzystany w niezwykły sposób. W aferze udział bierze również inny polski zawodnik Robert Lewandowski.

Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski bardzo dobrze znają się z boiska. Ci wybitni polscy piłkarze grali ze sobą w Borussii Dortmund oraz w reprezentacji naszego kraju. Teraz okazało się, że obaj mogli zostać wykorzystani przez jedną organizację.

Do afery dotarli dziennikarze "Gazety Wyborczej", którzy ustalili, że wizerunek jednego i drugiego zawodnika został wykorzystany bezprawnie w jednej akcji marketingowej. Przypadki obu zawodników się jednak różnią.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  2. Tysiące żołnierzy dostało nagłe polecenie. Prezydent miasta bije na alarm, sytuacja jest poważna
  3. Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. "Musi to zrobić jeszcze raz"
Arkadiusz Milik pławi się w luksusach. Jego dom wygląda jak prawdziwy pałac, niesamowite luksusyArkadiusz Milik pławi się w luksusach. Jego dom wygląda jak prawdziwy pałac, niesamowite luksusyCzytaj dalej

Jakub Błaszczykowski nie dał zgody na wykorzystanie wizerunku

Chociaż Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski nigdy nie byli wielkimi przyjaciółmi, to na boisku rozumieli się bardzo dobrze i przez wiele lat współpracowali ze sobą, strzelając bramki dla Borussii Dortmund oraz reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski w tej chwili jest w najlepszej formie w swoim życiu i jest liderem Bayernu Monachium oraz reprezentacji Polski. Z kolei Jakub Błaszczykowski powoli żegna się z karierą piłkarską.

Zimą 2019 roku popularny Kuba przeniósł się z Wolfsburga do Wisły Kraków, w której grał na początku kariery. Jakub Błaszczykowski wspiera swój klub nie tylko na boisku, ale również finansowo. Jego gra obecnie nie stoi jednak na poziomie reprezentacyjnym i raczej nie pojedzie on na Euro 2020.

35-letni zawodnik wciąż jednak jest bardzo popularny i rozpoznawalny. To z kolei przekłada się na dużą wartość marketingową jego wizerunku. Okazało się, że właśnie jego wizerunek został niedawno wykorzystany bez zgody zawodnika.

Anna Lewandowska zaapelowała do milionów Polaków. Sprawa jest poważna, padły ważne słowaAnna Lewandowska zaapelowała do milionów Polaków. Sprawa jest poważna, padły ważne słowaCzytaj dalej

Lewandowski i Błaszczykowski zostali wykorzystani

Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski mieli promować akcję "Nie wstydzę się Jezusa". Oprócz nich do w akcji udział w nagraniu wideo ze specjalnym breloczkiem wzięło wiele gwiazd.

Jednak śledztwo przeprowadzone przez "Gazetę Wyborczą" ujawniło, że akcja, za którą stała Krucjata Młodych oraz księgarnia Polonia Christian, mogła nie być przeprowadzona tak jak powinna. "Wyborcza" właśnie prześwietla finanse organizacji Ordo Iuris, która związana jest z całą akcją. W związku ze śledztwem dziennikarze "Wyborczej" postanowili skontaktować się z przedstawicielami obu piłkarzy.

- Monika Bondarowicz, odpowiedzialna za PR Roberta Lewandowskiego, powiedziała, że piłkarz nie dawał żadnej zgody na użycie nazwiska. Próbowała zwrócić księgarni uwagę, że robi to bezprawnie, ale bezskutecznie. Lewandowski na prośbę teściowej nosił ten brelok i nagrał filmik, ale na nic więcej się nie godził - możemy przeczytać w artykule.

Jeśli chodzi zaś o Jakuba Błaszczykowskiego, to "Gazeta Wyborcza" rozmawiała z rzeczniczką Wisły Kraków. Również ona miała zaprzeczyć temu, jakoby Jakub Błaszczykowski wspierał wspomniane organizacje. Wydaje się więc, że ktoś odpowiedzialny za tę akcję może mieć problemy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwunastoletnie dziecko stworzyło coś niezwykłego. Naukowcy aż osłupieli, ciężko uwierzyć
  2. Uwielbiana wokalistka Ich Troje poświęca się teraz szlachetnemu zajęciu. Z sentymentem wspominamy Justynę Majkowską
  3. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  4. Krzysztof Piątek w końcu się przełamał. Magiczny gol, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Szef Canal + podjął decyzję w sprawie przyszłości Mateusza Borka. Te informacje mogą zmartwić kibiców
  6. Ciężarówka wpadła w poślizg i zmiotła z drogi samochód - wideo
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News