Jakub Błaszczykowski
Youtube TVP Sport
Autor Piotr Mika - 26 Września 2020

Jakub Błaszczykowski. Legenda reprezentacji, kochają go wszyscy Polacy

Jakub Błaszczykowski z pewnością zapisał się w historii polskiej piłki jako jeden z najlepszych i najbardziej uwielbianych zawodników. Przez wiele lat reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej, na której zawsze prezentował wysoki poziom, tak jak przez wiele lat gry w Borussii Dortmund.

Jakub Błaszczykowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy ostatnich lat. Miliony kibiców kochały go nie tylko ze względu na swoją postawę na boisku, ale to jakim jest człowiekiem poza nim. Największe sukcesy klubowe święcił w Borussii Dortmund, w której przez kilka lat grał razem z Łukaszem Piszczkiem oraz Robertem Lewandowskim. W barwach BVB popularny Kuba dwukrotnie wygrał Bundesligę, sięgnął po Puchar Niemiec oraz po dwa Superpuchary Niemiec.

34-letni skrzydłowy ma na swoim koncie także mistrzostwo Polski z 2005 roku, które wygrał w barwach Wisły Kraków. Teraz doświadczony skrzydłowy jest współwłaścicielem klubu, a do tego... wciąż występuje w jej barwach, wspierając wydatnie swój zespół na boisku. W reprezentacji Polski, w której pełnił również rolę kapitana, największy sukces odniósł w 2016 roku, gdy Polska awansowała do ćwierćfinału Euro rozgrywanego we Francji. Niestety, marsz naszej kadry na tym etapie rozgrywek zatrzymała Portugalia, późniejszy triufmator rozgrwek. Łącznie Jakub Błaszczykowski rozegrał 108 spotkań w kadrze, w których strzelił 21 goli i zanotował tyle samo asyst.

Dziś wydaje się, że nie ma w Polsce kibica, który nie szanowałby Jakuba Błaszczykowskiego i jego licznych dokonań dla polskiej piłki. Niegdyś udowadniał, że Polak może sobie poradzić za granicą, doskonale radził sobie jednak również w drużynie narodowej. Zdecydowanie zasłużył na miano legendy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News