Jakub Błaszczykowski
Facebook Jakub Błaszczykowski
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Marca 2020

Dramatyczne słowa Jakuba Błaszczykowskiego. Legenda polskiej piłki prosi o zmianę decyzji

Jakub Błaszczykowski nie pozostaje obojętny na kontrowersyjną decyzję, jaką podjęły dzisiaj wspólnie Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ekstraklasa S.A. Pomocnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski wystosował do działaczy list, w którym prosi o zmianę decyzji.

Jakub Błaszczykowski zrobił wiele dobrego dla polskiej piłki. Pomocnik swoimi świetnymi występami zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej reprezentacji oraz piłki klubowej. Przed rokiem w dużej mierze dzięki jego pomocy udało się uratować byt zasłużonego klubu, jakim niewątpliwie jest Wisłą Kraków. Teraz Błaszczykowski nie potrafi przejść obojętnie również wobec bardzo ryzykownej decyzji PZPN i Ekstraklasy.

Robert Lewandowski przekazał pilny apel do Polaków w sprawie koronawirusa. Warto się zapoznaćRobert Lewandowski przekazał pilny apel do Polaków w sprawie koronawirusa. Warto się zapoznaćCzytaj dalej

Jakub Błaszczykowski nie zgadza się z decyzją PZPN i Ekstraklasy

Na specjalnie zwołanym posiedzeniu zebrały się dzisiaj władze Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ekstraklasy S.A. Działacze debatowali o przyszłości rozgrywek ligowych w Polsce w obliczu epidemii koronawirusa, które coraz bardziej rozprzestrzenia się po kraju. Ostatecznie decydenci postanowili nie przerywać sezonu i kontynuować grę na poziomie Ekstraklasy, I i II ligi bez udziału publiczności. Zbigniew Boniek w programie Romana Kołtonia “Prawda Futbolu” tak tłumaczył decyzję:

- W Polsce mamy problem, jest eskalacja epidemii, ale na czwartek na godz. 15 nie ma podstaw do zawieszenia rozgrywek. Gdyby Ekstraklasa S.A. chciała odwołać rozgrywki, to z naszej strony nie byłoby żadnego sprzeciwu, ale nie chcę zrzucać na nią odpowiedzialności. To są poważni ludzie, usiedliśmy, porozmawialiśmy i ustaliliśmy, że gramy. Na dziś nie ma podstaw do zawieszenia rozgrywek ekstraklasy. W ekstremalnej sytuacji też trzeba sobie radzić, trzeba funkcjonować - powiedział prezes PZPN.

Jednocześnie dodał, że sytuacja i decyzje mogą w świetle nowych wydarzeń jeszcze ulec zmianie. Na decyzję władz polskiej piłki zdecydował się odpowiedzieć Jakub Błaszczykowski, który nie zgadza się z takim postępowaniem piłkarskiej centrali.

Polscy skoczkowie nie mogą wrócić do domu. Koszmarna sytuacja Stocha, Kubackiego i ekipyPolscy skoczkowie nie mogą wrócić do domu. Koszmarna sytuacja Stocha, Kubackiego i ekipyCzytaj dalej

Były kapitan reprezentacji zwrócił się do PZPN o zmianę decyzji


W specjalnym poście umieszczonym na facebookowym profilu pomocnik Wisły Kraków zaapelował.


- Do Władz Polskiej Piłki. Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich. W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia. W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie. Z poważaniem. Jakub Błaszczykowski - zakończył wpis zawodnik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News