Jakub Błaszczykowski
Facebook Wisła Kraków
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Grudnia 2020

Jakub Błaszczykowski bohaterem meczu. Jego gol pozwolił sprawić sporą niespodziankę

Jakub Błaszczykowski po raz kolejny ratuje Wisłę Kraków. Tym razem wybitny reprezentant Polski został bohaterem swojej drużyny w ligowym meczu z Lechem Poznań. Zaledwie kilkanaście minut po wejściu na boisko były gracz Borussii Dortmund zdobył gola, który dał jego drużynie niezwykle cenne zwycięstwo.

• W sobotę Lech Poznań podejmował na własnym boisku Wisłę Kraków
  • Mimo zdecydowanej przewagi, piłkarzom Dariusza Żurawia nie udało się odnieść zwycięstwa
  • Wisła Kraków wygrała 1:0 po bramce Jakuba Błaszczykowskiego
  • Trzy punkty pozwoliły “Białej Gwieździe” oddalić się od strefy spadkowej

Jakub Błaszczykowski został bohaterem meczu pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków. Doświadczony pomocnik zameldował się na boisku w drugiej połowie i odmienił losy meczu. Gol 35-latka dał drużynie “Białej Gwiazdy” cenne zwycięstwo.

Jakub Błaszczykowski bohaterem Wisły Kraków

Kibice Lecha Poznań zdecydowanie nie mogą zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Klub z Wielkopolski po udanych występach w Lidze Europy na początku sezonu, w Ekstraklasie mocno rozczarowuje. Strata Poznaniaków do czołówki znów się powiększyła.

Kilka dni temu Lech doznał szokującej wręcz porażki z Pogonią Szczecin. “Kolejorz” przegrał aż 0:4. W sobotę zaliczył kolejną poważną wpadkę.

Tym razem ogromnych kłopotów przysporzyła wicemistrzom Polski drużyna Wisły Kraków. Drużyna Dariusza Żurawia dominowała w spotkaniu z gośćmi z Małopolski, jednak nie wystarczyło to do zdobycia trzech punktów.

Kapitalny triumf Polaka w UFC. Odwrócił losy walki, pokazał charakter (WIDEO)Kapitalny triumf Polaka w UFC. Odwrócił losy walki, pokazał charakter (WIDEO)Czytaj dalej

Lech Poznań od początku meczu dyktował przyjezdnym warunki. Kolejne ataki sunęły na bramkę Wisły, jednak żaden ze strzałów nie znalazł drogi do bramki. Swoje okazje marnowali m.in. Mohamad Awwad i Pedro Tiba, którzy przegrali rywalizację z bramkarzem Wisły Mateuszem Lisem.

Golkiper “Białej Gwiazdy” spokojnie zasłużył na miano bohatera meczu. Musi jednak podzielić się tym tytułem z Jakubem Błaszczykowskim. Doświadczony pomocnik znowu okazał się niezastąpiony dla Wisły.

Wisła Kraków wygrywa z Lechem i pnie się w górę tabeli

Mateusz Lis długo utrzymywał Wisłę Kraków w grze swoimi fantastycznymi interwencjami, jednak to Jakub Błaszczykowski poprowadził drużynę do zwycięstwa. 35-latek zameldował się na placu gry w drugiej połowie i już po kilkunastu minutach przeprowadził akcję, która zadecydowała o losach meczu.

W 68. minucie po udanym odbiorze piłki na połowie Lecha Poznań, Wiślacy przeprowadzili szybką akcję. Po wymianie kilku szybkich podań w polu karnym piłke otrzymał właśnie Jakub Bałszczykowski i płaski strzałem obok słupka pokonał Filipa Bednarka.

Wisła wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu, mimo że Lech atakował raz za razem. Umiejętna gra w obronie pozwoliła jednak Krakowianom wytrzymać napór rywali i zabrać trzy punkty w drogę powrotną do domu. Dzięki zwycięstwu nad Lechem Wisła awansowała na 12. miejsce w tabeli Ekstraklasy i oddaliła się od strefy spadkowej na 5 punktów. Lech Poznań jest natomiast na 8. miejscu ze stratą już 12 “oczek” do liderującej Legii Warszawa.