Jakub Błaszczykowski
youtube.com/Polsat Sport
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Maja 2020

Jakub Błaszczykowski opowiedział o swojej religii. Jego poglądy są bardzo wyraziste. Jakiego jest wyznania?

Jakub Błaszczykowski to bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu. Mimo że Błaszczykowski unika komentarzy na temat życia publicznego, to nigdy nie bał się mówić o religii. Okazuje się, że zawodnik Wisły Kraków i reprezentant Polski jest bardzo wierzący. Jego świadectwo wiary powinno być wzorem dla każdego wyznawcy religii i młodzieży.

Jakub Błaszczykowski jest jednym z najbardziej szanowanych piłkarzy w Polsce. Mimo że były kapitan reprezentacji Polski ma najlepsze lata swojej kariery za sobą, to nadal na boiskach Ekstraklasy pokazuje wielką klasę i jest bez wątpienia jednym z najbardziej wartościowych graczy całej ligi. Mało kto z kibiców piłkarza zdawał sobie sprawę z poglądów religijnych skrzydłowego. Okazuje się, że jest on bardzo wierzący, a jego poglądy powinny być wzorem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiec
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datęPiotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datęCzytaj dalej

Jakub Błaszczykowski jest bardzo religijny. Jakiego jest wyznania?

Okazuje się, że kapitan reprezentacji Polski jest praktykującym katolikiem. Jego wiara towarzyszy mu od najmłodszych lat, a sam nigdy nie bał się o niej mówić. Wiele lat temu był nawet jedną z twarzy akcji "Nie boję się Chrystusa", gdzie opowiedział o swoich poglądach na religię.


- Rozumiem, że wiara może być dla kogoś sprawą indywidualną, aczkolwiek dla mnie osobiście jest bardzo ważną rzeczą. Myślę, że każdy z nas w momencie, w którym jest ciężko, kiedy są problemy i nie można już liczyć na lekarzy, na inne rzeczy, wtedy zaczyna się odwoływać do wiary, wtedy są te momenty, kiedy prosi się Jezusa, Boga aby dał zdrowie, nie zawsze pamiętając o tym na co dzień. - mówił Błaszczykowski przed laty.

Ronaldo pogrążony w żałobie. Nie żyje wybitny trener, który stworzył legendę. Poruszające słowa napastnikaRonaldo pogrążony w żałobie. Nie żyje wybitny trener, który stworzył legendę. Poruszające słowa napastnikaCzytaj dalej

Błaszczykowski zawdzięcza Chrystusowi bardzo wiele

Były piłkarz klubów Bundesligi uważa, że obecność Jezusa Chrystusa jest bardzo odczuwalna w jego życiu, a sam zawsze stara się przypominać swoim bliskim - rodzinie i przyjaciołom, a takich wartościach, jak Bóg, religia i modlitwa.

- Dlatego ja osobiście z dużą wiarą na co dzień i z dużym przekonaniem o tym, że Chrystus pomaga w życiu codziennym, staram się w pewnym sensie namawiać ludzi do tego aby nie zapominali o tym, co jest dla nas najważniejsze, czyli wiara i modlitwa. - mówi Błaszczykowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne sceny na Bałtyku. Pilna akcja ratowników, ruszył helikopter i 6 jednostek
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Robert Lewandowski ujawnił, skąd pomysł na imię drugiej córki. Nikt nie spodziewał się tak prostej odpowiedzi
  4. Niemieckie media przekazały fatalne wieści w sprawie Krzysztofa Piątka. Ogromny kłopot polskiego napastnika
  5. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  6. Szybciej dotrzemy nad morze i w góry. Znany jest już termin ukończenia drogi S7 łączącej południe z północą kraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News