Jakub Błaszczykowski
Facebook Kuba Błaszczykowski
Autor Mateusz Dziubiński - 31 Października 2020

Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Jakuba Błaszczykowskiego, spadliśmy z krzeseł. Chodzi o polską legendę sportu

Jakub Błaszczykowski zapisał się w historii polskiego futbolu świetnymi występami w barwach reprezentacji Polski, a także drużyn klubowych. Zawodnik jest jednym z najbardziej lubianych sportowców w naszym kraju, a kibice doskonale znają jego biografię. Nie każdy może jednak wiedzieć, że popularny “Kuba” oprócz Jerzego Brzęczka ma w rodzinie także innego słynnego sportowca.

Jakub Błaszczykowski cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Zawodnik Wisły Kraków zapracował na szacunek świetnymi występami na boisku, jak i działalnością poza nim. Sympatyczny piłkarz pochodzi z rodziny, która ma bardzo silne związki ze sportem.

Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  2. Andrusiewicz zabrał głos ws. kontroli limitu osób na kolacji wigilijnej. Ważne słowa o policji i wojsku, możliwe mandaty
  3. Właśnie ogłoszono pilną informację. Mecz reprezentacji Polski z Holandią odwołany, podano ważną wiadomość


Jakub Błaszczykowski jest spokrewniony ze znanym sportowcem

W ostatnich dniach do gry w barwach Wisły Kraków powrócił Jakub Błaszczykowski, który zmagał się z problemami zdrowotnymi. Popularny zawodnik przyczynił się do poprawy wyników osiąganych przez zespół i zdobył nawet bramkę w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Gol przypieczętował zwycięstwo ekipy z Małopolski.

Mimo że w ostatnich miesiącach rzadko mieliśmy okazję oglądać Błaszczykowskiego na boisku, cieszy się on niemalejącym zainteresowaniem ze strony swoich rodaków. Piłkarz przez lata gry zapracował sobie na szacunek, a doniesienia na temat jego życia, kibice śledzą z zainteresowaniem.

Niewielu fanów jednak zdaje sobie sprawę, z tajemnicy dotyczącej rodziny Jakuba Błaszczykowskiego. Dla wielu będzie zaskoczeniem, gdy dowiedzą się, z kim jest spokrewniony 35-latek. Nie chodzi tutaj o Jerzego Brzęczka.

O tym, że obecny selekcjoner reprezentacji Polski jest prywatnie wujkiem Błaszczykowskiego, wiedzą doskonale wszyscy kibice kadry. Jerzy Brzęczek miał ogromny wpływ na rozwój młodego piłkarza i człowieka i bardzo wspierał swojego siostrzeńca. Nie jest jednak jedynym znanym sportowcem w rodzinie.

Na jaw wyszło, jak wygląda grób Kazimierza Deyny. Kibice go kochali, widok powoduje łzy (FOTO)Na jaw wyszło, jak wygląda grób Kazimierza Deyny. Kibice go kochali, widok powoduje łzy (FOTO)Czytaj dalej


Nie tylko Jerzy Brzęczek. Znany sportowiec jest krewnym Błaszczykowskiego

Jak się okazuje, Jakub Błaszczykowski oprócz słynnego wujka, który reprezentował Polskę m.in. na igrzyskach olimpijskich, ma w rodzinie także innego wybitnego sportowca. Nie chodzi jednak o człowieka związanego z piłką nożną. Kuzynem piłkarza Wisły Kraków jest polski judoka Janusz Wojnarowicz.

Wojnarowicz to reprezentant Polski i niezwykle utytułowany zawodnik. Na swoim koncie ma wiele medali najważniejszych imprez. Może pochwalić się krążkami imprez krajowych i międzynarodowych.

Do największych osiągnięć Janusza Wojnarowicza należy zaliczyć przede wszystkim aż sześć medali mistrzostw Europy. Cztery razy judoka stawał na drugim stopniu podium, a dwa razy wywalczył medal brązowy. Wojnarowicz startował także w Wojskowych Mistrzostwach Świata i Europy. Wywalczył złoty medal ME i dwa brązowe krążki mistrzostw świata.

Na co dzień uprawia oprócz sztuk walki także inny sport. Wojnarowicz oprócz popisów na macie, również wybiega czasami na boisko. 30-letni zawodnik uprawia futbol amerykański. Reprezentuje barwy zespołu Gliwice Lions.

Źródło: wikipedia.org

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sony banuje graczy PlayStation 5. Chodzi o nieuczciwe praktyki
  2. "Twoja twarz brzmi znajomo 13". Gwiazda programu pokazała odważne zdjęcie. Fani są zachwyceni
  3. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele lat
  4. Polskie media podają dalej druzgocącą wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, znały go tysiące Polaków
  5. Właśnie ogłoszono pilną informację. Mecz reprezentacji Polski z Holandią odwołany, podano ważną wiadomość
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News