Jakub Błaszczykowski
YouTube - TVP
Autor Piotr Bernaciak - 7 Kwietnia 2020

Jakub Błaszczykowski - prawdziwa legenda. Dziękujemy za wszystko

Jakub Błaszczykowski niewątpliwie jest już legendą Ekstraklasy, na co zapracował sobie nie tylko poprzez mecze, w których brał udział. Obecny zawodnik Wisły Kraków jest dla tego klubu kimś więcej, niż tylko piłkarzem.

Jakub Błaszczykowski niewątpliwie już teraz może być uznawany za jednego z najważniejszych piłkarzy w historii Ekstraklasy. Co ważne, doszło do tego nie tylko za sprawą świetnych występów w barwach Wisły Kraków, ale również poprzez jego działania na rzecz utrzymania tego klubu w lidze. To właśnie on udzielił pożyczki, która zadecydowała o uratowaniu klubu przed spadkiem.

Wydawało się, że Wisła Kraków jest skazana na upadek, ale Jakub Błaszczykowski pokazał, że zależy mu na klubie i postanowił dokonać przelewu na rzecz drużyny. Teraz nie tylko decyduje o losach spotkań jako zawodnik, ale również zarządza klubem jako jeden z właścicieli. W barwach reprezentacji Polski strzelił za to wiele ważnych goli, a przez lata pełnił funkcję kapitana.

Wszyscy kibice pamiętają choćby jego trafienie w meczu z Rosją na Euro 2012, gdy wprawił kibiców w stan prawdziwej ekstazy. Nikt nie zapomni mu także arcyważnego gola ze Szwajcarią na Euro 2016, który był arcyważny na drodze do ćwierćfinału.

KUBA - DZIĘKUJEMY CI ZA WIELE RADOŚCI!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News