Jan Bednarek
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 27 Listopada 2020

Jan Bednarek porównał Ekstraklasę do Premier League. Polak nie ma złudzeń i litości dla polskich klubów

Jan Bednarek, obrońca reprezentacji Polski, który na co dzień występuje w klubie Premier League Southampton FC, zdecydował się na dokonać porównania ligi angielskiej z polską PKO Ekstraklasą. Defensor nie pozostawił kibicom rodzimej ligi żadnych złudzeń. W jego ocenie polskie drużyny nie mogą się równać z zespołami z Wysp Brytyjskich.

Jan Bednarek w wywiadzie, którego udzielił dla “Mirror” zdecydował się porównać Premier League i PKO Ekstraklasę. Kibice w Polsce nie będą zachwyceni opinią obrońcy. Jego zdaniem obie ligi dzieli przepaść.

Właśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazWłaśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  2. Ciągle przesuwano jej wizytę. Gdy lekarz w końcu zobaczył jej policzek, usłyszała wyrok – 6 miesięcy życia
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat


Jan Bednarek bezlitosny dla Ekstraklasy

Obrońca reprezentacji Polski może zaliczyć jak do tej pory sezon 2020/2021 do udanych. Southampton, którego barwy reprezentuje Jan Bednarek, jest rewelacją Premier League. “Święci” zajmują piąte miejsce w tabeli, wyprzedzając kilka wielkich klubów.

Duża w tym zasługa właśnie Bednarka, który wszystkie mecze rozpoczyna w wyjściowym składzie. W tym sezonie Polak zagrał w dziewięciu meczach. Już w niedzielę jego zespół zmierzy się z Manchesterem United.

Przed meczem z “Czerwonymi Diabłami” reprezentant Polski udzielił wywiadu dla “Mirror”. W rozmowie z angielskimi dziennikarzami zdecydował się porównać Premier League do PKO Ekstraklasy. Przyznał, że obie ligi dzieli przepaść, choć przed transferem z Lecha Poznań myślał, że poziom nie różni się tak bardzo.

- Musiałem ciężko pracować, by stać się lepszym piłkarzem. Różnica między Premier League i Ekstraklasą jest ogromna. Kiedy grałem w Polsce, oglądałem ligę angielską w telewizji i myślałem, że przeskok nie jest taki duży. Później przyjechałem i zobaczyłem, że to dwie różne dyscypliny sportu - wyznał Jan Bednarek

- Było mi ciężko, wyzwanie było ogromne. Wiedziałem jednak, że jeśli będę ciężko pracował, to dostanę nagrodę. Wyzwania w moim życiu sprawiają, że jestem silny i zmotywowany. Chcę być tak dobry, jak to tylko możliwe - kontynuował dalej defensor.

Narzeczona Cristiano Ronaldo bez ubrań przed tysiącami fanów. Co za ciało, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Cristiano Ronaldo bez ubrań przed tysiącami fanów. Co za ciało, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej


Bednarek nie pozostawia złudzeń, Ekstraklasie daleko do Premier League

Bednarek zwrócił uwagę na szczegóły, które mają ogromne znaczenie w przygotowaniu do gry. W Anglii stał się profesjonalistą w stu procentach. Polak przykłada wielką wagę do odpowiedniego treningu i współpracy z ekspertami.

- Różnica, jaką może dać nawet jeden procent, jest olbrzymia. Dieta, praca z fizjoterapeutą, czy małe rzeczy, które mogą pomóc w osiąganiu lepszych wyników i dać przewagę nad przeciwnikiem - powiedział.

- Konkurencja we współczesnej piłce jest bardzo duża. Nigdy bym sobie nie wybaczył, gdybym nie pracował ciężko, by wykorzystać swoją szansę - zakończył gracz Southampton.

Źródło: mirror.co.uk

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ogromne zamieszanie w sklepie morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy
  2. Do Polski przyleciał tajemniczy samolot z Wuhan. Ujawniono cel podróży
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  5. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News