Jan Paweł II
youtube.com/MKS CracoviaTV
Autor Mateusz Wysokiński - 2 Kwietnia 2020

Jan Paweł II kochał sport. Do sieci wyciekło niepublikowane zdjęcie papieża grającego w piłkę (FOTO)

Jan Paweł II zmarł 15 lat temu. Śmierć polskiego papieża była jednym z najważniejszych wydarzeń w historii współczesnej polskiej historii, które na zawsze odcisnęły piętno na wszystkich Polakach. Jak wiadomo, święty kościoła katolickiego był wielkim fanem sportu. Do sieci wyciekło niepublikowane zdjęcie, które przedstawia młodego Karola Wojtyłę w trakcie meczu piłki nożnej.

Jan Paweł II odszedł 15 lat temu. Śmierć polskiego papieża była bez wątpienia jednym z najważniejszych współczesnej polskiej historii. Każdy z miłośników sportu w Polsce zdaje sobie sprawę, że polski papież był prawdziwym entuzjastą sportu i za młodu kibicował Cracovii, jak też przemierzał górskie szlaki. Do sieci wyciekło nieznane i niepublikowane wcześniej zdjęcie polskiego papieża, który gra w piłkę nożną. Ta fotografia pokazuje, jak wielką miłością duchowny darzył dyscyplinę sportu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Napad na legendę reprezentacji Anglii. Przestępcy związali i uwięzili piłkarza
  2. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców
Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra ŻyłyPrawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra ŻyłyCzytaj dalej

Jan Paweł II kochał piłkę nożną i sport. Gościł wiele znanych osobistości

O tym, jak bardzo Jan Paweł II kochał sport, przekonać się możemy z wielu relacji wybitnych sportowców, którzy gościli w Watykanie w trakcie pontyfikatu Karola Wojtyły. Wśród gości papieża Polaka w Rzymie zaliczyć możemy, chociażby drużynę łódzkiego Widzewa, która mierzyła się w latach 80. z Juventusem Turyn, reprezentację Polski z 2002 roku, która zakwalifikowała się na mundial, drużynę ukochanej przez papieża Cracovii, czy legendę FC Barcelony - Christo Stoiczkowa.

- Sport jest zdolny przekazywać bardzo głębokie wartości językiem powszechnie zrozumiałym. Może być nośnikiem wzniosłych ideałów humanistycznych i duchowych, jeśli jest praktykowany w duchu pełnego poszanowania reguł (...) Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego - mówił św. Jan Paweł II.

Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"Czytaj dalej

Do sieci wyciekło archiwalne zdjęcie Papieża

W 2012 roku, a więc wtedy, kiedy Polska wraz z Ukrainą organizowała Euro 2012 Tygodnik Powszechny, opublikował archiwalne zdjęcie Jana Pawła II pokazujące, jak za młodu grał w piłkę. Fotografia, opatrzona podpisem "Nie lękamy się, gramy fair" była możliwa do kupienia jako wlepka.

Jan Paweł II

fot. TYGODNIK POWSZECHNY

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadku
  2. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  3. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń
  4. Arkadiusz Milik bohaterem okładki słynnej gazety. Przyćmił samego Ibrahimovicia
  5. Młody Polak na celowniku wielkich klubów Europy. Wielkie zainteresowanie Ajaxu, Interu i BVB
  6. Policja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na ulice

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News