Jan Paweł II Dawid Janczyk
MARIUSZ GRZELAK/East News
Autor Łukasz Kowalski - 7 Maja 2020

Polski piłkarz nie podpisał kontraktu z Chelsea. Powodem jego decyzji był Jan Paweł II

Jan Paweł II zmienił życie wielu Polaków. Po latach się okazuje, że gdyby nie wieści o papieżu, to Polak mógł być ważnym elementem drużyny Jose Mourinho. Podobno portugalski trener i właściciel klubu, Roman Abramowicz nalegali na to, żeby polski napastnik podpisał kontrakt z "The Blues". Teraz zawodnik wyznał, dlaczego do transakcji nie doszło.

Jan Paweł II wpłynął na życie wielu Polaków, w tym sportowców. Ostatnio jeden z piłkarzy przyznał, że papież Polak zmienił jego życie. Gdyby nie śmierć Jana Pawła II byłby w zupełnie innym momencie swojej kariery.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Smutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonySmutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonyCzytaj dalej

Dawid Janczyk był jednym z największych talentów polskiej piłki

Kibice przyzwyczaili się już, że polscy piłkarze grają w najlepszych zespołach w Europie i odgrywają w nich kluczowe role. Jednak jeszcze kilkanaście lat temu, każda pogłoska o transferze polskiego zawodnika do topowego klubu Starego Kontynentu była przyjmowana ze zdziwieniem. W 2005 roku Dawid Janczyk przebywał na testach w Chelsea Londyn, a władze klubu i ówczesny trener zespołu, Jose Mourinho, chcieli podpisać z Polakiem Kontrakt.

W 2005 roku Dawid Janczyk uchodził za jeden z największych polskich talentów piłkarskich. W barwach Legii Warszawa zagrał w 51 spotkaniach, strzelając w nich 10 goli. Z drużyną z Warszawy zdobył też Mistrzostwo Polski. Opuszczał Polskę w 2007 roku, za rekordowe wtedy 4,2 miliona euro do CSKA Moskwa. Wcześniej zawodnik mógł trafić do Chelsea.

Jan Paweł II zmienił życie Polaka

Wiosną 2005 roku Janczyk trafił na testy do Chelsea Londyn. Wypadł na tyle dobrze, że ówczesny trener zespoły Jose Mourinho i właściciel klubu Roman Abramowicz, chcieli, aby został w Londynie. W rozmowie z rosyjskim "Sport Expressem" przyznał, że był bliski podpisania kontraktu z "The Blues". Wpływ na decyzję Polaka, o powrocie do kraju, miała wiadomość o śmierci papieża Jana Pawła II. - Wszyscy o mnie wypowiadali się dobrze, Chelsea proponowała mi pozostanie w klubie. Ale w tym czasie, gdy byłem na testach w Londynie doszło do wielkiej tragedii, zmarł papież Jan Paweł II. To mnie zszokowało i uznałem, że muszę wrócić do domu - powiedziałł Janczyk.

Kiedy zobaczyliśmy dom Kamila Stocha, odebrało nam mowę. Prawdziwy pałac, tyle pokoi, że można się zgubić (FOTO)Kiedy zobaczyliśmy dom Kamila Stocha, odebrało nam mowę. Prawdziwy pałac, tyle pokoi, że można się zgubić (FOTO)Czytaj dalej

Janczyk wspomina od czego zaczęły się jego problemy

Zawodnik, w tej rozmowie wrócił też do czasów gry w CSKA Moskwa, gdzie, jak twierdzi, zaczęły się jego problemy. - Byłem zły, że po sprzedaży Jo nadal niewiele grałem. Chciałem pójść na wypożyczenie. Prezes się nie zgodził, twierdził, że w klubie na mnie bardzo liczą. Wtedy coś we mnie pękło. W drodze powrotnej kupiłem butelkę. Jedną, potem drugą i .... Złość minęła - wspominał.

Janczyk od lat zmaga się z alkoholizmem i problemami osobistymi. W rozmowie z rosyjską gazetą opisał swoją obecną sytuację. - Teraz u mnie wszystko ... shit. Mieszkam sam, wkrótce rozwód, a żona żąda ode mnie pół miliona euro. Za co? Nie wiem. W ogóle nic nie wiem. Wiem tylko, że światem zawładnął koronawirus, a ja i bez niego mam masę problemów - wyznał.

Były napastnik Legii Warszawa wyznał również, z jakimi problemami boryka się w Polsce. - Trudno mi znaleźć coś w Polsce. Wszyscy myślą, że piję, ale to nieprawda! Nie piję od roku! Tak, piłem kiedyś. Ale teraz nie mogę nawet o tym myśleć, ponieważ wiem, że to ryzykowne - zakończył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News