Jan Paweł II
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Listopada 2020

Diego Maradona stracił wiarę po spotkaniu z Janem Pawłem II. Argentyńczyk był wściekły

Jan Paweł II miał wielki wpływ na życie Diego Maradony. Przy okazji śmierci legendarnego piłkarza na jaw wychodzą kolejne, nieznane wcześniej fakty na jego temat. Jak się okazuje, po spotkaniu z papieżem z Polski “Boski Diego” stracił wiarę w Boga. Jego wyznanie przypomina “Daily Mail”.

Jan Paweł II na zawsze zostanie w pamięci Polaków. Mało kto jednak wie, że papież miał wielki wpływ na Diego Maradonę, który zmarł w środę w wieku 60 lat. Piłkarz po spotkaniu ze zwierzchnikiem kościoła przeżywał kryzys wiary.

Poznaliśmy nowy ranking FIFA. Zmiana pozycji reprezentacji PolskiPoznaliśmy nowy ranking FIFA. Zmiana pozycji reprezentacji PolskiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  2. Kim z wykształcenia jest Michał Szpak? Lepiej wstrzymajcie oddech, jego przeszłość skrywa wiele tajemnic
  3. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu


Jan Paweł II przed laty spotkał się z Diego Maradoną

Cały świat opłakuje Diego Maradonę. Legendarny piłkarz zmarł w swoim domu nieopodal Buenos Aires w środę. “Boski Diego” zmagał się z szeregiem chorób.

Wszyscy doskonale wiedzieli, że Maradona od lat uzależniony jest od narkotyków i alkoholu. W ostatnim czasie zmagał się także z depresją i zaliczył pobyt w szpitalu. Lekarze usunęli krwiak, który powstał w jego mózgu.

Nikt jednak nie spodziewał się, że Diego Maradona umrze zupełnie nagle. Argentyńczycy pogrążyli się w smutku. Prezydent tego kraju ogłosił żałobę narodową, która potrwa trzy dni. W tym czasie ciało Maradony zostanie wystawione w pałacu prezydenckim.

Przy okazji śmierci legendarnego piłkarza na światło dzienne wychodzą kolejne fakty na temat jego życia. Jeden z najbardziej zaskakujących opisuje angielska gazeta “Daily Mail”. Okazuje się, że Maradona przeszedł poważny kryzys wiary po spotkaniu z papieżem Janem Pawłem II.

Argentyński gwiazdor spotkał się z papieżem w 2000 roku w Watykanie. Później Diego Maradona nie krył rozczarowania z wizyty w stolicy Kościoła katolickiego. Nie spodobał mu się m.in. fakt, że otrzymał od Jana Pawła II różaniec nie różniący się niczym od wręczanego innym osobom.

Skandaliczna okładka z Diego Maradoną. Niewiarygodne, że zrobili to dzień po jego śmierci (FOTO)Skandaliczna okładka z Diego Maradoną. Niewiarygodne, że zrobili to dzień po jego śmierci (FOTO)Czytaj dalej


Diego Maradona przestał wierzyć po spotkaniu z Janem Pawłem II

– Byłem w Watykanie, widziałem złote sufity i słuchałem papieża martwiącego się o biedne dziecko. Pomyślałem sobie, jak można być takim człowiekiem, by mieszkać pod złotym dachem, a później jechać do biednych krajów i z pełnym brzuchem całować biedne dzieci? Wtedy przestałem wierzyć - stwierdził podobno Maradona, cytowany przez “Daily Mail”.

“Boski Diego” odwrócił się od kościoła na lata. Dopiero gdy papieżem został jego rodak, nawrócił się i odzyskał wiarę. Było to w 2013 roku, gdy głową Kościoła został papież Franciszek.

– Odsunąłem się od Kościoła, ale Franciszek przyciągnął mnie z powrotem - powiedział Diego Maradona przy okazji meczu o pokój, który zorganizował Watykan. Papież Franciszek otrzymał od legendarnego piłkarza koszulkę reprezentacji Argentyny z numerem 10.

Źródło: “Daily Mail”

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Niezwykłe doniesienia naukowców. Ogromna tajemnica Ziemi i Wenus
  2. Bank ING w wyjątkowy sposób chce umilić zimę swoim klientom. Wiadomość ucieszy tysiące Polaków
  3. Jan Tomaszewski opowiedział o swoim spotkaniu z Diego Maradoną. "To było po prostu niemożliwe"
  4. Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie
  5. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  6. Pijany kierowca i 18-letni diler zatrzymani na ulicy Puławskiej
  7. Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzecz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News