Jan Tomaszewski Brzęczek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 19 Listopada 2020

Jan Tomaszewski ostro o Jerzym Brzęczku. Polską kadrę chce powierzyć Niemcowi

Jan Tomaszewski od samego początku jest jednym z największych krytyków selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Zdaniem byłego polskiego bramkarza szkoleniowiec Biało-Czerwonych powinien pożegnać się z posadę. Mało tego, Tomaszewski wskazał, jak powinna wyglądać idealna kandydatura na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jego zdaniem Biało-Czerwonych powinien objąć niemiecki trener.

Jan Tomaszewski od dawna jest jednym z największych krytyków obecnego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Sytuacja wobec szkoleniowca Biało-Czerwonych zrobiła się bardzo zła szczególnie w ostatnich tygodniach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos
  2. Pilna konferencja Ministra Edukacji. Będą zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze, ważna wiadomość dla każdej mamy i nie tylko
  3. Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią. Jerzy Brzęczek zaskoczył miliony fanów, wielkie niespodzianki
Na jaw wyszło, co powiedział Lewandowski Brzęczkowi. Prawda wyszła na jaw, padły słowa o żenadzie i braku szacunkuNa jaw wyszło, co powiedział Lewandowski Brzęczkowi. Prawda wyszła na jaw, padły słowa o żenadzie i braku szacunkuCzytaj dalej

Jan Tomaszewski znalazł idealnego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski

Polacy w listopadzie zagrali ostatnie trzy spotkania w tym roku. Już wygrane spotkanie z Ukrainą pokazało, że Biało-Czerwoni mogą mieć wielkie problemy w ostatnich meczach. W niedzielę w kompromitujący stylu przegrali z Włochami 0:2, a w środę ulegli Holandii 1:2.

Szczególnie mocno polskiemu trenerowi oberwało się za niedzielny mecz z Italią. Polacy zagrali bezbarwnie i nie potrafili stworzyć żadnej sytuacji do strzelenia gola. Po meczu pojawiły się głosy, że w przypadku porażki z posadą może pożegnać się trener Brzęczek.

Zdecydowanie tym doniesieniom zaprzeczył prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, który zapewnił, że nie istnieje temat zmiany trenera. Zdaniem Tomaszewskiego Boniek powinien zwolnić Brzęczka jak najszybciej.

Były bramkarz reprezentacji Polski w programie "Super Sport" na kanale "Super Expressu" zdradził, jak powinna wyglądać idealna kandydatura na selekcjonera reprezentacji Polski. Jego zdaniem kadrę powinien objąć trener z Niemiec.

Anna Lewandowska ofiarą hejtu. Wszystko przez nagranie, pojawiły się słowa o Anna Lewandowska ofiarą hejtu. Wszystko przez nagranie, pojawiły się słowa o "babie sprzedajającej spocony sweter"Czytaj dalej

Tomaszewski radzi Bońkowi w sprawie nowego selekcjonera

- Najlepszym rozwiązaniem byłoby prowadzenie naszej reprezentacji przez Niemca. Naszym zawodnikom jest bliżej do tego futboli niż tego z południa Europy - rozpoczął swoją argumentację medalista mistrzostw świata z 1974 roku.

- Żyjemy w podobnym klimacie i Niemiec byłby najlepszy, bo miałby podobnych zawodników jak mają za zachodnią granicą. Niemcy brak techniki niwelują taktyką czy zaangażowaniem w grę i powinniśmy z tego korzystać - kontynuował.

- Nasze dzieci są lepsze do piłki niż niemieckie, bo są cwane, a to ważne w tej dyscyplinie. Tylko trzeba ich monitorować - zakończył były bramkarz reprezentacji Polski.
Jednak jak podkreślił, Polacy powinni być obecni w sztabie szkoleniowym takiego selekcjonera. Tomaszewski stwierdził, że m.in.: Brzęczek mógłby u niemieckiego trenera pełni funkcję asystenta, aby później zapewnić kontynuację pracy.

- Pod jednym warunkiem. Asystentem tego trenera będzie któryś z Polaków. Może Piotr Stokowiec, Michał Probierz, a nawet Jerzy Brzęczek. Praca w reprezentacji musi być kontynuowana. Tak, by asystent później mógł przejąć drużynę i w dalszym ciągu zostanie zachowana ciągłość pracy - powiedział Tomaszewski.

W programie padła kandydatura Jürgena Klinsmanna. Tę Tomaszewski odrzucił od razu. - Juergen Klinsmann był wspaniałym piłkarzem, ale wyjechał do Ameryki. Nabrał tamtejszych nawyków. Uważa, że jest najlepszy. Przestał patrzeć realnie na europejski futbol. Kiedy chciał zaszczepić swoje metody w Hercie, to mu nie wyszło. Za bardzo stał się amerykański - uzasadnił były polski bramkarz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. iPhone 12 gratis przy zakupie innego smartfona. Producent oficjalnie potwierdził zagraniczną promocję
  2. Wykonali magiczny taniec pod Kasprowym Wierchem. Wideo roztopi serce każdego internauty
  3. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
  4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Smutną wiadomość przekazał dalej Mateusz Morawiecki
  5. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos
  6. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News