Janusz Wójcik
screen youtube.com/AS WYWIADU
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 28 Września 2020

Janusz Wójcik - wielki trener, który dał Polakom medal olimpijski. Niezwykle barwna postać, nigdy go nie zapomnimy

Janusz Wójcik do tej pory należy do jednej z najbardziej kontrowersyjnych oraz najbarwniejszych postaci w polskim futbolu. Mimo że legendarny trener nie żyje już od prawie trzech lat, to do tej pory żywe są opowieści z nim w roli głównej. Kibice najbardziej go pamiętają z sukcesów z kadrą olimpijską.

Janusz Wójcik bez wątpienia należy do najbarwniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii polskiej piłki nożnej. Znany trener przez lata trenował najlepsze kluby w Polsce, ale był doceniany także za granicą. Jednak największe sukcesy odnosił z olimpijską reprezentacją Polski.

Legendarny szkoleniowiec objął kadrę olimpijską 1989 roku i wywalczył z nią awans na igrzyska olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku. Biało-Czerwoni pod wodzą Wójcika w Hiszpanii zdobyli srebrny medal, ulegając w finale gospodarzom. Sukces olimpijski spowodował, że stał się jednym z głównych kandydatów do objęcia I kadry.

Jednak Wójcik zdecydował się wtedy poprowadzić Legię Warszawa, z którą zajął 1. miejsce w tabeli, ale PZPN zdecydował się zweryfikować wyniki ostatnich meczów i odebrać legionistom 3 punkty, w wyniku czego mistrzem kraju został Lech Poznań. Po latach objął w końcu dorosłą reprezentację Polski.

Jako trener I kadry nie powtórzył sukcesów, jakie osiągał z reprezentacją olimpijską. Za jego kadencji nie udało się awansować na mistrzostwa Europy, więc po eliminacjach został zwolniony. Później jeszcze prowadził kilka klubów z polski i zagranicy. Został nawet selekcjonerem reprezentacji Syrii.

Do tej pory są znane anegdoty związane z Wójcikiem. Większość z nich opisał w swojej biografii, którą wydał krótko przed śmiercią. Zmarł w listopadzie 2017 roku w rodzinnej Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Ile zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracować
  4. Jerzy Brzęczek z koronawirusem. Wiemy co z najbliższym zgrupowaniem kadry
  5. Mateusz Borek wulgarnie skomentował triumf Błachowicza. Internet płonie po wyczynie Polaka
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News