Jarosław Hampel
PIOTR PIWOWARSKI/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 3 Czerwca 2020

Jarosław Hampel dołączy do ROW-u Rybnik?

Były wicemistrz świata Jarosław Hampel, może trafić do ROW-u Rybnik. Dla rybniczan, taki ruch może oznaczać nawet zbawienie, bowiem w tym roku mają oni bronić się przed spadkiem. Lecz z takie obrotu spraw mogą niezbyt cieszyć się Mateusz Szczepaniak oraz Robert Lambert.

Jarosław Hampel usłyszał ostatnio od właścicieli Fogo Unii Leszno, dla której jeździ, że musi odejść. Podobno Unia najprawdopodobniej chce wepchnąć Hampela w ramiona ROW-u, bo to najsłabszy kadrowo zespół PGE Ekstraligi. Rekiny posiadają jeden z najsłabszych składów w lidze, który nie gwarantuje walki z najlepszymi, a nawet mógłby mieć problem z utrzymaniem się w PGE Ekstralidze. Według opinii ekspertów jest on nawet pierwszym kandydatem do spadku. Dlatego dołączenie do zespołu Jarosława Hampela, byłoby wielkim wzmocnieniem. Rozmowy wciąż trwają.

Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibicówNie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibicówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę

Transfer Jarosława Hampela nie ucieszy wszystkich

O ile kibice potencjalnym transferem Hampela mogą się ekscytować, o tyle nie będą z niego zadowoleni Mateusz Szczepaniak oraz Robert Lambert. Pierwszy z nich miał mieć pewne miejsce w podstawowym składzie Rekinów, drugi był pierwszym rezerwowym. W tej sytuacji trudno przewidzieć, jaka przyszłość czeka obu żużlowców.

Szczepaniak jeździ dla ROW-u trzeci sezon, ale taki obrót spraw może spowodować, iż będzie on musiał rozglądać się za klubem w ligowym zapleczu. Z kolei Brytyjczyk dołączał do drużyny jako zawodnik pod numer 8/16 i oczekiwał konkretnych gwarancji, których teraz może już nie mieć.

Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showMateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showCzytaj dalej

Hampel ma zapewnić utrzymanie

Hampel jest potrzebny ekipie z Rybnika, ponieważ obecny skład drużyny nie gwarantuje utrzymania wśród PGE Ekstralidze. Wraz z jego przyjściem będzie jednak siedmiu seniorów na pięć miejsc w składzie, a dodatkowym pod numerem 8/16 będzie Lambert. Zatem zrobi się dla niektórych zbyt ciasno. Jednak przyjście takiej postaci, jak Jarosław Hampel, miałoby zdecydowanie podnieść potencjał zespołu.

Były dwukrotny wicemistrz świata oraz sześciokrotny drużynowy mistrz świata, w 2018 roku powrócił do Unii Leszno, której barw bronił już w latach 2007-2012. To właśnie w tym klubie zdobył dwa (w 2007 oraz 2010 roku) z pięciu drużynowych mistrzostw Polski. Ponadto jeszcze dwukrotnie był z zespołem z Leszna wicemistrzem kraju. Według włodarzy Unii, teraz Hampel ma szukać sobie nowego pracodawcy.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News