Jarosław Kaczyński
instagram.com/filipbednarek
Autor Piotr Mika - 2 Października 2020

Piłkarz Lecha ostro o polskim Kościele. Dostało się też Jarosławowi Kaczyńskiemu

Jarosław Kaczyński nie pełnił w ostatnim czasie znaczącej funkcji w polskim rządzie, dla wielu jednak, jako prezes partii rządzącej, jest dużym autorytetem. Co ciekawe prezesowi PiS-u oberwało się nieco od jednego z polskich bramkarzy, który postanowił udzielić odważnego wywiadu, w którym w ostrych słowach odniósł się również do polskiego kościoła.

Jarosław Kaczyński raczej nie kryje się ze swoimi poglądami na temat homoseksualizmu i jest bardzo negatywnie nastawiony do osób ze środowiska LGBT. W ostatnich tygodniach w Polsce trwa debata społczena na temat traktowania osób z mniejszości seksualnych i głos w tej sprawie zabrał również jeden z bramkarzy polskiej drużyny.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż zakładano
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Groźny wypadek Bartosza Zmarzlika. Wiemy, w jakim stanie jest król polskiego żużla (WIDEO)Groźny wypadek Bartosza Zmarzlika. Wiemy, w jakim stanie jest król polskiego żużla (WIDEO)Czytaj dalej

Jarosław Kaczyński zatakowany przez polskiego bramkarza

Jeszcze wczoraj kibice w Polsce przeżywali słodko-gorzki wieczór. Najpierw Lech Poznań po dramatycznym meczu pokonał Charleroi i awansował do fazy grupowej Ligi Europy, jednak później Legia Warszawa została wyeliminowana z tych rozgrywek przez Karabach Agdam.

Jednym z bohaterów zwycięskiego wczoraj Lecha Poznań był Filip Bednarek, bramkarz Kolejorza. Bednarek popisał się kilkoma kluczowymi interwencjami, w tym obronił rzut karny. Dziś w "Przeglądzie Sportowym" ukazał się bardzo odważny wywiad polskiego bramkarza, który nie zgadza się z tezami głoszonymi przez Kościół i Jarosława Kaczyńskiego.

- Państwo polskie jest ściśle połączone z Kościołem. Jeżeli ksiądz na ambonie mówi jedno, to pan Kaczyński nie może stwierdzić czegoś innego. Musi być spójność poglądów. Nie mówię, że się z tym zgadzam, ale tłumaczę, skąd się to bierze - powiedział Filip Bednarek.

Tragedia polskich himalaistów. Dramatyczna akcja ratunkowa, jedna osoba nie żyje, los reszty wciąż nieznanyTragedia polskich himalaistów. Dramatyczna akcja ratunkowa, jedna osoba nie żyje, los reszty wciąż nieznanyCzytaj dalej

"nie mam o czym z takim człowiekiem rozmawiać"

Bramkarz Lecha Poznań, który przez wiele lat grał i mieszkał w Holandii odniósł się wprost do sytuacji osób LGBT w Polsce. - [...] A niestety niektórzy księża mówią rzeczy, które trudno mi, osobie mieszkającej przez 12 lat w Holandii, przetrawić. Kiedy od kogoś słyszę, że homoseksualizm to choroba, a współżycie dwóch osób tej samej płci jest grzechem ciężkim, to nie mam o czym z takim człowiekiem rozmawiać - mówi bez ogródek golkiper Kolejorza.

Filip Bednarek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał również, że nie miałby żadnego problemu dzielić szatni z homoseksualistą i nie jest nawet w stanie zrozumieć pytań tego typu. - Nie rozumiem nawet zadawania pytań o to, czy homoseksualista w szatni byłby dla mnie problemem. Stawianie go to szukanie sensacji. Dla mnie to w ogóle nie jest zagadnieniem - powiedział wprost 28-letni bramkarz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Niektórzy z nas mają "złotą krew" lub dodatkowe żebro. Jakie jeszcze cechy niezwykle rzadko występują u ludzi?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News