Jarosław Kaczyński
YouTube Prawo i Sprawiedliwość
Autor - 11 Września 2020

Afera z Bońkiem i Kaczyńskim w tle. O sprawie rozpisują się nawet media za granicą

Jarosław Kaczyński w ostatnich dniach całkiem niespodziewanie i bardzo ostro zareagował na decyzję sądu w sprawie sporu pomiędzy Piotrem Nisztorem, a Zbigniewem Bońskiem. Okazało się, że historia wyszła już poza granice naszego kraju, a szeroko rozpisują się o niej włoskie media.

Jarosław Kaczyński niedawno zabrał głos w sprawie decyzji sędziego Rafała Wagnera, który zakazał dziennikarzowi "Gazety Polskiej", Piotrowi Nisztorowi, publikowania materiałów o Zbigniewie Bońku przez kolejny rok. Dla prezesa PiS-u jest to jawny atak na demokrację i wolność słowa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletce
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Ogromny pech gwiazdy reprezentacji Polski. Przez kontuzję nie zagra do końca rokuOgromny pech gwiazdy reprezentacji Polski. Przez kontuzję nie zagra do końca rokuCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński i Zbigniew Boniek bohaterami włoskiej prasy

Na Półwyspie Apenińskim Zbigniew Boniek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków. Prezes PZPN przez wiele lat grał tam w piłkę, a teraz prowadzi również różne interesy, nie tylko sportowe. Ostatnio w Polsce bardzo głośno zrobiło się o tym, że Piotr Nisztor, oskarżający Zbigniewa Bońka o wiele nieprawidłowości i nadużyć związanych z pełnioną przez niego funkcją, dostał zakaz pisania i publikowania materiałów o byłym piłkarzu.

Sprawa dotarła do uszu prezesa partii rządzącej. Jarosław Kaczyński na łamach portalu niezależna.pl w ostrych słowach skomentował decyzję sędziego Rafała Wagnera. - To w pewnych aspektach przebija komunistyczną cenzurę. Ta decyzja jest wręcz niebywała, sprzeczna z Konstytucją i ze zdrowym rozsądkiem. [...] Trzeba z całą mocą protestować wobec takich praktyk, bo one z demokracją nie mają nic wspólnego - powiedział Kaczyński.

Zbigniew Boniek przerwał milczenie. Wypowiedział się o zwolnieniu Brzęczka przed tysiącami PolakówZbigniew Boniek przerwał milczenie. Wypowiedział się o zwolnieniu Brzęczka przed tysiącami PolakówCzytaj dalej

Coraz szersze kręgi afery z udziałem prezesa PZPN

Cała sytuacja stała się na tyle głośna, że rozpisują się o niej nawet włoskie gazety. - To duża kontrowersja z udziałem dwóch najsłynniejszych na świecie Polaków: liderem rządu Jarosławem Kaczyńskim, a jedną z największych gwiazd w historii polskiej piłki, Zbigniewem Bońkiem - pisze repubblica.it.

Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego zauważają, że cała sprawa ma wymiar o wiele większy, niż samo "premiowanie" Zbigniewa Bońka w sporze z Piotrem Nisztorem. - Zderzenie lidera partii, która ma większość w rządzie, z proeuropejską liberalno-konserwatywną opozycją i społeczeństwem obywatelskim o niezawisłość sądownictwa trwa od lat, a Unia Europejska staje po stronie władzy wykonawczej. Pojedynek pomiędzy Kaczyńskim a Bońkiem po raz pierwszy przenosi tę konfrontację polityczną na boiska piłkarskie - piszą Włosi.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczecinianie chcą w mieście pomnika Szatana. Pomysłodawcy walczą o budżet obywatelski
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Już dzisiaj może dojść do prawdziwego hitu transferowego. Legia Warszawa sprowadza prawdziwą gwiazdę
  4. Gigantyczny skandal w Lidze Mistrzów. Miało dojść do wielkiego fałszerstwa, klub czuje się oszukany
  5. Była oficjalna oferta za Messiego. Wyciekły dokumenty, bajońskie sumy dla Argentyńczyka
  6. Tomasz Komenda zostanie ojcem. Zdradził płeć i imię dziecka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News