Ruch Chorzów nad przepaścią
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 29 Lipca 2019

Jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów nad przepaścią. "Katastrofa"

Polski klub już niebawem może przestać istnieć, jak informują jego pracownicy. Sytuacja jest ponoć dramatyczna. Nie ma pieniędzy na dalsze funkcjonowanie. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dni.

Polski klub przez wiele lat liczył się w walce o grę w europejskich pucharach, ma na koncie wiele sukcesów, mistrzostw i krajowych pucharów. Okazuje się jednak, że nie wystarczy to, by zapewnić sobie grę w kolejnych sezonach. Najbardziej utytułowany klub ostatnich lat niemal na pewno zostanie rozwiązany i nie będzie już występował w polskiej lidze. Dla kibiców oznacza to katastrofę.

Ruch Chorzów najprawdopodobniej ogłosi w najbliższych dniach upadłość. Stanie się tak na skutek działania jego właścicieli. Nie mogli oni dojść do porozumienia w podstawowych sprawach, co było właściwie wyrokiem śmierci dla klubu. Po kilku kolejnych spadkach z rzędu niemal na pewno usłyszymy niebawem o tym, że ostatecznie drużyna rozpadnie się. Wskazują na to wypowiedzi pracowników.

Najlepszy piłkarz ligi może opuścić Ekstraklasę. Kierunek: AngliaNajlepszy piłkarz ligi może opuścić Ekstraklasę. Kierunek: AngliaCzytaj dalej

Niebiescy jeszcze kilka lat temu rywalizowali w Ekstraklasie i starali się o grę w europejskich pucharach. Waldemar Fornalik zapewniał stabilność, a co jakiś czas udawało się nawet zająć wysokie miejsce w tabeli. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że to już ostateczny koniec Ruchu.

Akcjonariusze nie potrafią dojść między sobą do porozumienia. Nie ma pieniędzy zarówno dla piłkarzy, jak i dla reszty pracowników klubu. Nawet zawodnicy akademii najprawdopodobniej nie wyjadą na obozy letnie, chociaż rodzice wpłacili pieniądze. Jak się okazało, zostały one przeznaczone na spłatę najważniejszych zobowiązań. Widmo upadku jest bardzo realne.

Klub spadł w minionym sezonie do III ligi po rozczarowującej grze, jednak niemal na pewno w niej nie wystartuje. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że drużyna nie zostanie zgłoszona do rozgrywek nawet w drugim terminie. Co to oznacza dla Ruchu?

Prawdopodobnie klub ogłosi upadłość i będzie występować w B-klasie, czyli na ósmym poziomie rozgrywkowym. Jest jednak szansa, że Polski Związek Piłki Nożnej doceni wartość historyczną chorzowian i pozwoli im wznowić działalność w IV lidze. Póki co nie jest to jednak pewne. Najpierw musimy dowiedzieć się, jak szybko klub ogłosi swoją upadłość. To jest już niemal pewne.

- Ta sytuacja to katastrofa. Nie da się tego uratować - mówi anonimowo jeden z kibiców Niebieskich.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News