Jerzy Brzęczek Milik Grosicki
screen - youtube.com/łączy nas piłka
Autor Łukasz Kowalski - 1 Listopada 2020

Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"

Jerzy Brzęczek będzie miał spory ból głowy podczas najbliższych zgrupowań kadry. W bardzo złej sytuacji w klubach jest kilku kluczowych zawodników reprezentacji Polski. Kamil Grosicki, jeden z nich wprost stwierdził, że piłkarze, którzy nie grają w swoich klubach, nie zasługują na powołanie do kadry. Polski skrzydłowy odniósł się także do sytuacji Arkadiusza Milika w Napoli.

Jerzy Brzęczek musi powoli zawężać kadrę zawodników, których bierze pod uwagę w kontekście przyszłorocznych mistrzostw Europy. Z powodu beznadziejnej sytuacji w klubach, na Euro może zabraknąć kilku ważnych zawodników kadry.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują całą prawdę
  2. Rząd w ostatniej chwili wprowadził nowy zakaz. Obowiązuje już od dziś, wielu Polaków będzie oburzonych
  3. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Odkryła ciało w zmysłowej sesji, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)
Jakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgodzićJakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgodzićCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek powienien powoływać Grosickiego i Milika?

Chodzi m.in.: o Kamila Grosickiego. Ostatnie dwa tygodnie to saga związana z jego przenosinami do Nottingham Forrest. Polski skrzydłowy miał podpisać kontrakt z nowym klubem w ostatnich minutach okienka transferowego, ale jednak do transferu nie doszło.

Brytyjskie media informowały, że kluby spóźniły się z rejestracją zawodnika o 21 sekund. Nottingham Forrest jeszcze walczyło o transfer Grosickiego, ale w czwartek Komisja Arbitrażowa stwierdziła, że Polak pozostanie w West Bromich Albion.

Polski skrzydłowy nie jest głównym wyborem w układance trenera Slavena Bilicia. W tym sezonie zagrał jedynie 55 minut w Pucharze Ligi Angielskiej. Grosicki w wywiadzie dla Weszło.com opowiedział o zamieszaniu z przenosinami do Nottingham Forrest.

- Gdy dowiedziałem się, że jest jakiś problem, to byłem przekonany, że ten transfer nie przejdzie. Jak jest błąd, to jest błąd i gdyby każdy miał przekraczać czas, to godzina zamknięcia tego okienka transferowego nie miałaby sensu. Natomiast to nie była moja pomyłka. Ja dokumenty podpisałem na pięć minut przed końcem okienka i nie wiem, kto ten problem zrobił. Ale nie chcę nikogo za to winić. Tak musiało być - opowiedział Grosicki.

- Wiedziałem o Nottingham od sześciu tygodni, oni znali moje żądania finansowe. Walczyli o mnie przed podpisaniem umowy i po podpisaniu, poszli do sądu arbitrażowego, wzięli dobrych prawników. To jednak nie wystarczyło - stwierdził skrzydłowy reprezentacji Polski.

Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportuGdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportuCzytaj dalej

Jednoznaczne słowa Grosickiego

Polak w październiku początkowo nie został zgłoszony do rozgrywek Premier League. Po ogłoszeniu decyzji przez Komisję Arbitrażową klub natychmiast dopisał skrzydłowego do listy zawodników, z których trener Bilić będzie mógł korzystać.

Mimo swojej słabej pozycji w klubie Grosicki otrzymał powołanie od Jerzego Brzęczka na najbliższe zgrupowanie. Skrzydłowy w wywiadzie jasno stwierdził, że w narodowych barwach powinni występować piłkarze, którzy regularnie grają w klubach. - W kadrze muszą występować najlepsi piłkarze, ale tacy, którzy grają w swoich klubach - powiedział Grosicki.

W swojej wypowiedzi skrzydłowy odniósł się także do sytuacji Arkadiusza Milika. Napastnikowi reprezentacji Polski latem nie udało się zmienić klubu i nie został zgłoszony przez Napoli do rozgrywek Serie A i Ligi Europy. Polak przynajmniej do stycznia klubowe spotkania będzie oglądał z wysokości trybun. Zdaniem Grosickiego, jeżeli Milik nie zacznie grać w klubie, to nie powinno być go w kadrze.

- Jeśli czy ja, czy on nie będziemy grać, to trener Brzęczek wręcz nie ma prawa powoływać zawodników, którzy nie grają. I nieważne, ile zrobili dla kadry. Zawodnik, który nie gra w klubie, nie może myśleć o kadrze, bo reprezentacja to nie jest hobby. Tylko wielki zaszczyt - stwierdził Grosicki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał się
  2. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują całą prawdę
  4. Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Jakuba Błaszczykowskiego, spadliśmy z krzeseł. Chodzi o polską legendę sportu
  5. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Odkryła ciało w zmysłowej sesji, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)
  6. Mazowsze: Tragiczny wypadek, 3 osoby nie żyją - Zdjęcie
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News