Jerzy Brzęczek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Września 2020

Jerzy Brzęczek porównany do Kazimierza Górskiego. Biografia selekcjonera zrównana z ziemią jeszcze przed premierą

Jerzy Brzęczek doczekał się własnej biografii. Książka, która ukaże się pod koniec września, już teraz wywołała wielkie poruszenie w internecie. Wszystko za sprawą promocji, na jaką zdecydował się wydawca dzieła. Obecny selekcjoner kadry został w opisie książki porównany do legendarnego Kazimierza Górskiego i określony mianem trenera, który wszedł “na szczyty europejskiego futbolu”. Nie spodobało się to kibicom oraz ekspertom, którzy bezlitośnie wypunktowali zakłamany opis. 

Jerzy Brzęczek kolejny raz znalazł się na ustach wszystkich kibiców. To za sprawą jego biografii, która ukaże się pod koniec września. W promocyjnym opisie książki osiągnięcia Brzęczka są znacznie zawyżone, a sam trener został porównany do legendarnego Kazimierza Górskiego, co zbulwersowało sympatyków futbolu w naszym kraju.

19-letnia Polka rozbiła faworyzowaną rywalkę. Prawdziwy popis Igi Świątek19-letnia Polka rozbiła faworyzowaną rywalkę. Prawdziwy popis Igi ŚwiątekCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ministerstwo Zdrowia popełniło poważny błąd. Opublikowano wyjaśnienie
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie


Jerzy Brzęczek porównany do Kazimierza Górskiego, kibice oburzeni

30 września do sprzedaży trafi biografia Jerzego Brzęczka o tytule “W Grze” autorstwa Małgorzaty Domagalik. Pisarka ma już na koncie pracę przy biografii Jakuba Błaszczykowskiego, której była współautorką. Nim dzieło trafiło do sklepów, ukazał się jego opis promocyjny i zdecydowanie nie przypadł on fanom piłki nożnej w Polsce do gustu. Jerzy Brzęczek został porównany do Kazimierza Górskiego, absolutnej legendy futbolu w naszym kraju.

Autorka książki nazwała selekcjonera kadry “nowym Kazimierzem Górskim na nowe czasy”. Już to stwierdzenie jest zdecydowanie przesadzone, gdyż Brzęczek nie wygrał z reprezentacją jeszcze niczego, natomiast Kazimierz Górski poprowadził “Biało-Czerwonych” do dwóch medali igrzysk olimpijskich i medal mistrzostw świata. Małgorzata Domagalik na tym jednak nie poprzestała.

- Jerzy Brzęczek, bohater jednego z najbardziej sensacyjnych i dyskutowanych medialnie trenerskich transferów w polskiej piłce nożnej ostatnich lat. Atakowany przez dziennikarzy i kibiców jak mało który selekcjoner w historii polskiego futbolu. Mimo że jeszcze przed końcem eliminacji wprowadził nas na EURO 2020. Szyderstwa zamiast konstruktywnej krytyki, emocje, plotki, pomówienia, zaskakujące zwroty akcji, ale i nieoczekiwany sukces. Tak można by streścić wejście Jerzego Brzęczka na szczyty europejskiego futbolu - napisała autorka w opisie, który znalazł się na stronie internetowej księgarni TaniaKsiazka.pl.

Nie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu okaNie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu okaCzytaj dalej


Autorka książki próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za kontrowersyjny opis

Forma promocji, na jaką zdecydowała się autorka oraz wydawca, nie spodobały się kibicom i ekspertom. W sieci rozpętała się prawdziwa burza i zarówno Domagalik, jak i Wydawnictwo W.A.B. wydały oświadczenia w mediach społecznościowych, w których zrzucają odpowiedzialność za tekst na innych. Wydawca twierdzi, że to właśnie Małgorzata Domagalik odpowiada za tekst, który ukazał się na stronie internetowej księgani TaniaKsiazka.pl.

- Brzęczek nie był wybitnym piłkarzem, do tej pory nie ma też statusu świetnego trenera, bo awansować na Euro było jego obowiązkiem, a nie wielkim sukcesem. Wydaje mi się, że zapowiedzi, jakie czytamy, to uderzanie w pompatyczne tony, to jest ryzyko strzelenia sobie w kolano. Można robić kontrowersyjny PR, ale z umiarem, a tu może być go za dużo. Brzęczek tak naprawdę nie ma fanów. Na palcach jednej ręki możesz policzyć osoby, które kupiłyby tę książkę, bo polubiły trenera za styl, w jakim gra reprezentacja. Większości kibiców on się nie podoba - stwierdził Krzysztof Baranowski, który organizuje plebiscyt “Sportowa Książka Roku”.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadciąga reforma emerytalna. Dadzą Ci 10 tysięcy, by potem pobrać ogromną prowizję
  2. Bill Gates w zupełnie nowej roli. Świetna przemiana miliardera [wideo]
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Jeremy Clarkson, legendarny prowadzący Top Gear, pobity i oblany moczem w trakcie wakacji

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News