Jerzy Brzęczek
YouTube - TVP
Autor Piotr Bernaciak - 2 Października 2020

Jerzy Brzęczek. Czy trener reprezentacji Polski powinien zostać zwolniony?

Jerzy Brzęczek póki co nie cieszy się sympatią kibiców w związku ze swojej pracą w reprezentacji Polski. Fanów nie przysporzyła mu także najnowsza biografia, którą stworzyła Małgorzata Domagalik.

Jerzy Brzęczek objął reprezentację Polski w bardzo trudnym momencie, w czasie, gdy Polacy wrócili do kraju po kompromitacji na mistrzostwach świata. Wiele osób chciało, by Adam Nawałka kontynuował swoją współpracę z drużyną narodową, jednak doświadczony trener był nieubłagany i otwarcie mówił, że żegna się z pracą w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Początek pracy Brzęczka był co najmniej obiecujący, bo trener na dorobku doprowadził Polaków do remisu na wyjeździe z Włochami. Wydawało się, że na grę Biało-czerwonych w przyszłości można patrzeć z optymizmem, jednak ostatecznie zbyt wiele okazji do radości już nie było. Polacy w kolejnych spotkaniach grali po prostu bardzo słabo, czego nie można było usprawiedliwiać.

Pozytywem niewątpliwie jest to, że Jerzy Brzęczek poprowadził reprezentację Polski do awansu na mistrzostwa Europy, na których ma poprowadzić naszą drużynę w przyszłym roku. Wielu ekspertów mówi jednak, że Zbigniew Boniek powinien zatrudnić w tej roli kogoś innego, bo póki co praca Jerzego Brzęczka nie jest w najmniejszym stopniu zadowalająca.

Czy Jerzy Brzęczek powinien być dalek selekcjonerem? Zapraszamy do dyskusji na Facebooku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News