Jerzy Brzęczek
YouTube Łączy nas piłka
Autor Piotr Mika - 5 Września 2020

Kuriozalne słowa Jerzego Brzęczka po meczu z Holandią. Zagraliśmy słabo i bez stylu, a on "jest zadowolony"

Jerzy Brzęczek zaraz po meczu Holandia - Polska, przegranego przez naszych reprezentantów 0:1, starał się na gorąco wyjaśnić przyczyny porażki. Choć selekcjoner polskiej kadry wydawał się dostrzegać mankamenty gry swojego zespołu, to i tak przyznał... że był zadowolony z postawy polskich piłkarzy.

Jerzy Brzęczek nie miał łatwego zadania przed meczem z Holandią, ponieważ zespół został pozbawiony najważniejszego ogniwa, czyli Roberta Lewandowskiego. Decyzje taktyczne i personalne polskiego selekcjonera sprawiły jednak, że Polacy nie byli w stanie w sposób zdecydowany zagrozić bramce rywali, a i w obronie nie byliśmy tak mocni, jakbyśmy chcieli.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazda polskiego sportu przekazała wspaniałe wiadomości. Niedługo zostanie mamą
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
Tragiczna wiadomość z samego rana. 22-letni gwiazdor zmarł na oczach fanów, lekarze nie dali rady go uratowaćTragiczna wiadomość z samego rana. 22-letni gwiazdor zmarł na oczach fanów, lekarze nie dali rady go uratowaćCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek w zaskakujący sposób podsumowuje mecz Holandia - Polska

Pierwsze spotkanie drugiej edycji Ligi Narodów nie ułożyło się po myśli Polaków. Nasi zawodnicy zostali zdominowani przez rywala i choć trudno było sobie wyobrazić inny styl niż ten obronny z nastawieniem na kontrataki, to jednak ten plan nie był dobrze zrealizowany. Polacy stracili co prawda tylko jedną bramkę, lecz Holendrzy mieli dużo mniej lub bardziej groźnych okazji do podwyższenia wyniku.

O wiele gorzej było niestety przy wyprowadzaniu ataków przez naszych reprezentantów. O ile w pierwszej połowie Polacy próbowali jeszcze przeprowadzać szybkie ataki, co też nie zdarzało się zbyt często, tak w drugiej odsłonie Holendrzy nie dopuszczali już do zagrożenia pod swoją bramką. Jerzy Brzęczek w rozmowie z TVP starał się wyjaśnić przyczyny porażki, ale całość występu podsumował w kuriozalny sposób.

Marta Linkiewicz szokuje przed galą Fame MMA. Tańczy w hotelu w samej bieliźnie i bierze banana między nogi (FOTO)Marta Linkiewicz szokuje przed galą Fame MMA. Tańczy w hotelu w samej bieliźnie i bierze banana między nogi (FOTO)Czytaj dalej

Selekcjoner jest zadowolony po przegranym meczu

Słuchając słów trenera naszej reprezentacji, trudno nie zgodzić się z większością jego przemyśleń zaraz po spotkaniu - Zdawaliśmy sobie od początku sprawę z tego, że nie stworzymy zbyt wielu sytuacji. Patrząc na organizację gry, tych sytuacji, które wynikały z odbioru gry, było zdecydowanie zbyt mało. Brakowało drugiego podania po odbiorze, ale było kilka sytuacji, gdy dobrze jechaliśmy z kontratakiem - tłumaczył Jerzy Brzęczek.

Jego kolejne słowa musiały jednak wprawić w osłupienie słuchających go widzów - Patrząc na przeciwnika, na okres, ja jestem zadowolony z gry i zachowania taktycznego zespołu - zaskoczył selekcjoner.

Problem w tym, że gdyby zespół zachowywał się dobrze taktycznie, to nie dopuścił by do 15 strzałów na swoją bramkę, a sam, choćby po udanych kontrach, oddałby ich więcej niż dwa (z czego jeden celny w pierwszej połowie).

Choć niewątpliwie były pewne aspekty pozytywne, jak gra Kamila Jóźwiaka, czy próby wyjścia spod pressingu grą z pierwszej piłki, to w stosunku do całego spotkania były to jedynie niewielkie fragmenty, nie mogące przeważyć szali w spotkaniu z rywalem tej klasy.

Źródło: TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będziemy musieli zapłacić srogą karę. Wszystko przez nieodpowiedzialne podejście
  2. Odnaleziono biblioteki Państwa Islamskiego. Zawierają, m.in. dane z ataku na World Trade Center
  3. Piłkarz Ekstraklasy przekroczył wszelkie granice. Walczył o piłkę i wtedy się zaczęło, sceny jak z ringu (WIDEO)
  4. Wyciekł skład reprezentacji Polski? Wiemy, jak możemy zagrać z Holandią, nie brakuje niespodzianek
  5. Niemcy - Hiszpania. Emocje w spotkaniu na szczycie. Zadecydowała ostatni akacja meczu
  6. Rząd wreszcie zabrał się do pracy. Przedstawiono konkretne rozwiązania na jesień, aby wyjść z pandemii

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News