Jerzy Brzęczek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Listopada 2020

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportem

Jerzy Brzęczek już niebawem znów poprowadzi naszą kadrę, gdy ta zmierzy się z Holandią. Nie wszyscy fani polskiego futbolu wiedzą jednak, kto jest rodziną słynnego trenera. Okazuje się, że ma on wśród bliskich poza Jakubem Błaszczykowskim jeszcze jedną osobę związaną blisko ze sportem.

Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski od lat jest jedną z bardzo rozpoznawalnych postaci polskiej piłki. Najpierw jako zawodnik, później trener polskich klubów, a od dwóch lat selekcjoner naszej kadry. Niewielu kibiców jednak wie, że w rodzinie Jerzego Brzęczka nie tylko on zajmuje się sportem. Związany z futbolem jest także jego syn.

Przed chwilą podano tragiczną informację. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, był idolem dla wielu PolakówPrzed chwilą podano tragiczną informację. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, był idolem dla wielu PolakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Wielka tragedia w rodzinie Justyny Steczkowskiej. Jej siostra przekazała najsmutniejszą wiadomość
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę


Jerzy Brzęczek i jego życie prywatne

Jak się okazuje, także syn Jerzego Brzęczka związał swe życie z piłką nożną. Robert Brzęczek, urodzony w 1996 roku występował nawet w kilku znanych polskich klubach. Swoją przygodę z piłką zaczynał jeszcze w Austrii, gdzie występował wtedy jako zawodnik jego ojciec.

Po powrocie do Polski grał w młodzieżowych drużynach Wisły Kraków i Rakowa Częstochowa, a później w takich klubach, jak MKS Kluczbork, Olimpia Zambrów, Błękitni Stargard i Skra Częstochowa. W 2018 roku Robert Brzęczek podjął decyzję o zakończeniu kariery w wieku 21 lat.

- Podjąłem decyzję, że na razie nie będę grał w piłkę, zajmę się innymi sprawami. Być może w przyszłości coś się zmieni, na pewno jednak w tej rundzie nie zagram w żadnym klubie. Absolutnie nie ma to nic wspólnego ze Skrą, to moja prywatna decyzja, ale nie chciałbym o wszystkim mówić publicznie - powiedział wówczas w rozmowie ze stroną internetową Skry Częstochowa.

Mało kto wiedział o tym, że również syn Jerzego Brzęczka był związany z piłką nożną, okazuje się jednak, że sportowe tradycje w rodzinne zostały podtrzymany. Robert Brzęczek kariery ojca nie powtórzy, jednak mowa w jego wypadku o sporym talencie.

Nie żyje 20-letni polski piłkarz. Znamy wyniki sekcji zwłok, są pierwsze ustalenia prokuraturyNie żyje 20-letni polski piłkarz. Znamy wyniki sekcji zwłok, są pierwsze ustalenia prokuraturyCzytaj dalej


Syn selekcjonera “Biało-Czerwonych” także grał w piłkę

Ostatnie tygodnie były dla Jerzego Brzęczka wyjątkowo trudne. Najpierw nasz selekcjoner zaraził się koronawirusem, w związku z czym istniała spora szansa, że nie poprowadzi naszej drużyny narodowej w najbliższych meczach.

Ostatecznie jednak udało mu się pokonać chorobę o czasie, w związku z czym znalazł się na ławce w meczach z Finlandią, Włochami i Bośnią i Hercegowiną. Może mieć z nich dość pozytywne wspomnienia, bo dały nam one dwa zwycięstwa i remis.

Wówczas premierę miała ciesząca się "sławą" biografia selekcjonera autorstwa Małgorzaty Domagalik. Wiele osób twierdziło, że jej premiera będzie oficjalnym zakończeniem dobrej współpracy trenera z drużyną, bo jej treść nie jest zgodna z prawdziwym obrazem pracy selekcjonera.

Książka o tytule “W Grze” podzieliła kibiców w Polsce i sprawiła, że selekcjoner stał się obiektem zainteresowań fanów. Niewielu jednak nawet po lekturze wspomnianej książki mogło wiedzieć, że trener Brzęczek wśród członków rodziny ma osoby blisko związane ze sportem. I nie chodzi tutaj o Jakuba Błaszczykowskiego, siostrzeńca byłego piłkarza.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pogoda na Jowiszu i Saturnie tworzy się zupełnie inaczej od ziemskiej. Przełomowe badania astronomów
  2. Dziewczyna wróciła do domu po chemioterapii. Niewiarygodne, co zrobili jej sąsiedzi, wszystko się nagrało
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Porsche przewróciło ciężarówkę. Cud, że nie doszło do eksplozji
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News