Jerzy Brzęczek
Piotr Molecki/East News
Autor Bartosz Goluch - 8 Kwietnia 2020

Jerzy Brzęczek może wylecieć z kadry przed Euro? "Zmieniły się okoliczności"

Jerzy Brzęczek pewnie wprowadził reprezentację Polski na Euro 2020, które jednak zostały przeniesione na kolejny rok. Kontrakt szkoleniowca obowiązuje jednak do końca lipca i nie zawiera klauzuli, według której PZPN musiałby go przedłużyć. Jak się okazuje, wcale nie jest przesądzone, czy były trener Wisły Płock poprowadzi kadrę na mistrzostwach Europy.

Brzęczek oficjalnie cieszy się poparciem PZPN i jest chwalony przez prezesa Związku Zbigniewa Bońka. Sternik PZPN podkreśla, że w najbliższych miesiącach sytuacja może się zmienić o 180 stopni.

Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go karaPolski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go karaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Sekret sportowców ujawniony. Dzięki temu napojowi zapomnisz o zmęczeniu, prosty przepis
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie

Jerzy Brzęczek na Euro 2021? To nie takie pewne

"Miałem zaufanie do Jurka Brzęczka i mam je nadal. Natomiast powiem tak jak Brunner do Klossa: ja zdania nie zmieniłem, ale zmieniły się okoliczności. Pamiętajmy, że jesienią mamy sporo meczów z silnymi rywalami. A co, gdybyśmy przegrywali wysoko? Mecz po meczu? Tak więc spokojnie z tym tematem, czy z długością przedłużenia" - oświadczył Zbigniew Boniek w rozmowie z "Super Expressem".

Wygląda więc na to, że na razie Brzęczek może spać spokojnie. Jeśli reprezentacja Polski w przyzwoitym stylu przebrnie przez najbliższe sparingi, wydaje się, że PZPN nie zrezygnuje z obecnego selekcjonera, gdyż oznaczałoby to kolejne zmiany i niepewność wśród kadrowiczów. Słowa Bońka sugerują jednak, że pozycja Brzęczka nie jest niezachwiana i seria złych wyników może "strącić" go ze stanowiska.

TVP pokazało uczniom jak ćwiczyć. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)TVP pokazało uczniom jak ćwiczyć. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)Czytaj dalej

Euro przełożone, nowe otwarcie dla kadrowiczów

Z powodu zmiany terminu mistrzostw Europy może dojść do pewnych przetasowań w reprezentacji. Wielu zawodników jest już w zaawansowanym wieku i kolejny rok oczekiwania może oznaczać dla nich spadek formy sportowej. Inni z kolei mogą bardzo zyskać na nowym terminie. Jednym z "wygranych" w tej sytuacji z pewnością jest Krystian Bielik, który kilka miesięcy temu doznał poważnej kontuzji kolana. Gdyby Euro odbyło się planowo, gracz Derby County z pewnością nie pojechałby na turniej. Teraz ma jednak dodatkowy czas na rekonwalescencję i powrót do topowej dyspozycji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy w Polsce będzie szczyt pandemii i ile będzie ofiar? Eksperci podali prognozy, nie brzmią dobrze
  2. Powybijane szyby, skradziona broń. Dzieci z podstawówki włamały się do domu
  3. TVP pokazało uczniom jak ćwiczyć. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)
  4. Robert Lewandowski ujawnił tajemnicę. Wiemy, kiedy Bundesliga wróci do gry
  5. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  6. Kolejna grupa osób otrzyma zasiłek. Ponad tysiąc złotych do ręki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News