Jerzy Brzęczek
Jan BIELECKI/East News
Autor Bartosz Goluch - 11 Kwietnia 2020

Nagły zwrot ws. kontraktu Jerzego Brzęczka. PZPN nie ufa selekcjonerowi

Jerzy Brzęczek jest związany z PZPN kontraktem jedynie do lipca tego roku. Selekcjoner reprezentacji Polski nie może być więc pewny, że poprowadzi kadrę na Euro 2021. W sprawie przedłużenia umowy z byłym trenerem Wisły Płock zapadła właśnie ważna decyzja.

Jak informuje Roman Kołtoń, PZPN niebawem przedłuży umowę z Jerzym Brzęczkiem, ale tylko do końca roku. Decyzja o tym, czy obecny selekcjoner poprowadzi kadrę także na Euro, zostanie podjęta dopiero po meczach Ligi Narodów.

Robert Lewandowski nie przestaje pomagać polskim szpitalom. Kolejna wspaniała inicjatwaRobert Lewandowski nie przestaje pomagać polskim szpitalom. Kolejna wspaniała inicjatwaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Legia Warszawa już jutro rozegra mecz. Fantastyczna i jednocześnie zaskakująca wiadomość
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina

Jerzy Brzęczek wyjątkiem

Wielu ekspertów spodziewało się, że PZPN dotrzyma niepisanego prawa, według którego szkoleniowiec odpowiedzialny za awans na duży turniej zawsze otrzymywał szansę poprowadzenia drużyny na imprezie. Tak było w przypadku Jerzego Engela, Pawła Janasa, Leo Beenhakkera, czy Adama Nawałki. Pierwotnie podobnie miało być również w przypadku Jerzego Brzęczka, ale wystąpiły nadzwyczajne okoliczności, bowiem Euro zostało przesunięte na kolejny rok z powodu epidemii koronawirusa.

Wobec tego, według obowiązującego obecnie terminarza, zanim dojdzie do turnieju, Biało-Czerwonych czekają jesienne zmagania w Lidze Narodów (w grupie z Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną), a wiosną pierwsze spotkania eliminacji mundialu w 2022 roku. Przed Euro czeka nas zatem sporo meczów.

Adam Małysz nie jest katolikiem. Święta Wielkanocy spędza w zadziwiający sposób (FOTO)Adam Małysz nie jest katolikiem. Święta Wielkanocy spędza w zadziwiający sposób (FOTO)Czytaj dalej

Selekcjoner musi walczyć o posadę

Jak podaje Roman Kołtoń, PZPN przedłuży kontrakt z Jerzym Brzęczkiem, ale tylko do końca tego roku. Przyszłość selekcjonera ma być uzależniona od wyników, które reprezentacja będzie notować w jesiennych spotkaniach.

Doniesienia Kołtonia potwierdził Zbigniew Boniek, który odpowiedział na wpis dziennikarza. "Jeśli dobrze wypadnie w Lidze Narodów, to nie ma problemu" - napisał na Twitterze Kołtoń, na co szybko zareagował Boniek. "Dobrze to muszą wypaść piłkarze..." - napisał prezes PZPN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Więźniowie zakopują trumny w masowych mogiłach. Onet: część planu na wypadek pandemii
  2. Andrzej Gołota ma problemy przez epidemię. Jego żona mówi o "rozpaczy i tęsknocie" (FOTO)
  3. Oficjalnie: trener Zielińskiego zabrał głos ws. transferu. Nie pozostawił żadnych wątpliwości
  4. Najpiękniejsza gwiazda sportu podała publicznie swój numer telefonu. Fani są zachwyceni
  5. Leo Messi zabrał głos w sprawie transferu. Zadziwiająca deklaracja piłkarza Barcelony
  6. Niemcy też zdecydowały się wprowadzić obostrzenia na granicach. Wjazd tylko z dobrze uzasadnionego powodu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News