Jerzy Brzęczek straci pracę?
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 15 Września 2019

Brzęczek zostanie zwolniony z kadry? "Boję się powtórki mundialu z Rosji"

Jerzy Brzęczek nie cieszy się zbyt wielkim poparciem ze strony przedstawicieli świata mediów. Dziennikarze jasno wyrazili swoją opinię na temat jego pracy. Słowa o selekcjonerze są krytyczne.

Jerzy Brzęczek traci kontrolę nad sytuacją w reprezentacji Polski. Nasz selekcjoner zaczyna tracić punkty po efektywnym starcie eliminacji, przegrał mecz ze Słowenią, zaledwie zremisował z Austrią, a jego posada wcale nie jest taka pewna. Już niebawem możemy spodziewać się nawet zwolnienia trenera, jeżeli gra naszej kadry nie poprawi się już w najbliższym czasie.

Polacy nie chcą pojechać na Euro tylko po to, by się tam skompromitować, jak w trakcie ostatniego mundialu. Z tego powodu zwolnienie selekcjonera przed Euro jest naprawdę realne. Ewentualne plany Polskiego Związku Piłki Nożnej skomentowali już dziennikarze sportowi, wyrażając swoje zdanie na temat przyszłości reprezentacji Polski i Jerzego Brzęczka.

Piękny gest Luisa Suareza po strzelonej bramce. Zawodnik Barcelony zadedykował ją zmarłej dziewczyncePiękny gest Luisa Suareza po strzelonej bramce. Zawodnik Barcelony zadedykował ją zmarłej dziewczynceCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony?

- Jestem rozczarowany postawą naszej reprezentacji. Jesteśmy liderem tylko dlatego, że mamy tak słabą grupę. Awans dostaliśmy w momencie losowania grup eliminacyjnych. Cofnęliśmy się do czasów Waldemara Fornalika: mamy w zespole gwiazdy, których nie potrafimy wykorzystać. Najbardziej na przejęciu kadry przez Brzęczka ucierpieli Lewandowski i Grosicki, którzy mają zdecydowanie gorsze statystyki niż za Nawałki. Patrząc na grę reprezentacji, boję się powtórki mundialu z Rosji - mówi Michał Pol, były redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Nie jest to odosobniona opinia. Podobne zdanie mają nie tylko kibice, ale również inni eksperci, którzy również twierdzą, że Jerzy Brzęczek może pożegnać się z pracą jeszcze przed mistrzostwami Europy.

- Dla mnie Brzęczek na 90 procent pojedzie na Euro. Ale nie wiadomo, czy jako trener. Biorę pod uwagę to, że na Euro pojedziemy z innym selekcjonerem, nawet w przypadku awansu z pierwszego miejsca. Ale warto zastanowić się, czy jedziemy na Euro tylko po to, aby się skompromitować na turnieju. Czy ten związek Brzęczek - reprezentacja ma sens - przyznał Krzysztof Stanowski, właściciel portalu weszlo.com.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News