Jerzy Brzęczek
YouTube Łączy nas piłka
Autor Piotr Mika - 15 Września 2020

Absurdalne słowa o Jerzym Brzęczku. "Może być z siebie dumny"

Jerzy Brzęczek stał się obiektem ataku ze strony wielu piłkarskich ekspertów a także zwykłych kibiców po ostatnich meczach reprezentacji Polski. Mimo że nasza kadra w dwóch spotkaniach nieznacznie przegrała z Holandią (0:1) oraz wygrała z Bośnią i Hercegowiną (2:1), to jej styl gry wyglądał fatalnie. Są jednak tacy, którzy bronią selekcjonera reprezentacji.

Jerzy Brzęczek na pewno nie ma za sobą łatwych dni. Porażka po słabym występie przeciwko Holandii oraz wygrana w niewiele lepszym stylu z Bośnią i Hercegowiną to było za mało dla wielu obserwatorów w Polsce. Nasza reprezentacja wydaje się nie rozwijać i to główny argument przeciwko obecnemu selekcjonerowi. Dla niektórych jednak Jerzy Brzęczek nie ma się czego wstydzić, a nawet więcej, może być z siebie dumny.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)
  2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę
Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)Czytaj dalej

Jerzy Brzęczek wzięty w obronę przez byłego prezesa PZPN

Trzeba przyznać, że po ostatnich spotkaniach w Lidze Narodów grono obrońców selekcjonera reprezentacji mocno zmalało. Polacy pewnie awansowali na Euro 2020, ale od tych winików mija coraz więcej czasu i kibice oraz eksperci patrzą na to, co jest tu i teraz.

A rzeczywistość postpandemiczna w naszej kadrze nie wygląda najlepiej. Wydaje się, że nasza kadra w żaden sposób nie rozwinęła się, a zawodnicy wciąż zdają się nie być dobrze ułożonym mechanizmem, a tylko zbiorem indywidualności. Problem braku konkretnego pomysłu na grę naszego zespołu unaocznił jeszcze bardziej brak Roberta Lewandowskiego, bez którego musiała radzić sobie kadra.

Choć nie można zaprzeczyć, że większość reprezentacji wyglądała na nie do końca przygotowane do gry, to jednak w innych zespołach widać próby odtworzenia wcześniejszych schematów, lub stworzenia nowych. Reprezentacja Polski natomiast nie prezentuje konkretnego stylu i wydaje opierać się tylko na indywidalnych zrywach. Mimo to kilka osobowści polskiej piłki wciąż stara się bronić Jerzego Brzęczka

Tak wygląda nieślubny syn Arnolda Schwarzeneggera. To wykapany ojciec, też został kulturystą (FOTO)Tak wygląda nieślubny syn Arnolda Schwarzeneggera. To wykapany ojciec, też został kulturystą (FOTO)Czytaj dalej

Selekcjoner wciąż ma poparcie części środowiska

Ostatnio nawet Zbigniew Boniek, prezes PZPN, który najczęściej staje w obronie trenera reprezentacji, przyznał, że nie jest zadowolony ze stylu gry naszego zespołu. Jerzy Brzęczek znalazł poparcie nawet wśród niedawnych rywali, gdyż w pozytywnych słowach wypowiedział się o nim trener Cracovii, Michał Probierz, sugerując, żeby ten nie słuchał krytyków i systematycznie pracował dalej nad swoim pomysłem na polski zespół.

W jego obronie stanął również były prezes PZPN, Michał Listkiewicz, który dał temu wyraz w swoim felietonie na łamach "Super Expressu". - Jerzy Brzęczek może być dumny. Pełno dziś chętnych do jego zwolnienia mimo przyzwoitych wyników - napisał Listkiewicz.

Były szef polskiej piłki przypomniał, że niegdyś również inni selekcjonerzy byli krytykowani na początku swojej pracy. - Górskiemu proponowano nawet, by na igrzyska olimpijskie w Monachium wysłać Polonię Bytom, która ograła reprezentację Polski w sparingu. Po miesiącu prześmiewcy gratulowali trenerowi złotego medalu - możemy przeczytać w felietonie. Trudno oczekiwać jednak, żeby reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka mogła pochwalić się niedługo podobnym sukcesem.

Źródło: Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obecnie 1,7 mln Polaków ma dostać 2800 zł. We wtorek Rada Ministrów zajmie się sprawą
  2. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  3. Anna Lewandowska błaga o pilną pomoc. Sytuacja jest dramatyczna, chodzi o życie i zdrowie tysięcy ludzi
  4. Wielka gwiazda przekazała tragiczne informacje. Zmarła jej córka, tysiące osób w żałobie
  5. Ile zarabia Kamil Stoch? Kwota nie mieści się w głowie, kosmiczne pieniądze, o jakich Polacy mogą pomarzyć
  6. Przez przypadek odkryto skarb z okresu II RP. Historia tego miejsca przyprawia o dreszcze

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News