Jerzy Brzęczek
JACK GUEZ/AFP/East News
Autor Bartosz Goluch - 16 Kwietnia 2020

Jerzy Brzęczek ostro skrytykowany. "Musi się jeszcze wiele nauczyć"

Jerzy Brzęczek budzi skrajne emocje. Jedni uważają go za solidnego trenera, który zrealizował swoje zadanie, czyli awans na Euro, natomiast inny mają zastrzeżenia do warsztatu selekcjonera i jego relacji z mediami. Właśnie na ten drugi aspekt zwrócił uwagę były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Brzęczek pełni funkcję selekcjonera reprezentacji Polski od 12 lipca 2018 roku. W tym czasie kadra rozegrała 16 meczów, z których wygrała połowę. Polacy pod wodzą Brzęczka bez trudu awansowali do mistrzostw Europy, ale eksperci mieli spore zastrzeżenia do stylu gry zespołu. Medialna krytyka bardzo dotknęła trenera. Listkiewicz twierdzi, że Brzęczek nie powinien reagować tak impulsywnie.

Piotr Żyła ogłosił, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna dataPiotr Żyła ogłosił, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna dataCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat na temat pożaru w Czarnobylu. Dotyczy on naszego kraju

Jerzy Brzęczek ma problem z mediami?

"Boniek jest odwrotnym przykładem, lubi taką napieprzankę. Sam przyznaje, że jeśli dłuższy czas nikt go nie 'skubnie', to mu tego brakuje. Jurek powinien zrozumieć, że prawdziwy przeciwnik jest na boisku. Irlandia, Szwecja, Hiszpania – to są rywale, a nie dziennikarze. Przecież wszyscy siedzimy na tej samej gałęzi. Nawet dla tych najbardziej agresywnych mediów lepiej jest, gdy reprezentacja odnosi sukcesy" - powiedział były prezes PZPN w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Listkiewicz nie zgadza się jednak z przesadnie poważnym traktowaniem meczów Ligi Narodów. Przypomnijmy, że w dużej mierze przedłużenie kontraktu z Brzęczkiem będzie zależało od postawy kadry w tych spotkaniach. "Mam bardzo luźne podejście do tych rozgrywek, jak dla mnie to mecze półtowarzyskie. Powstały, by sparingi miały wyższą rangę, by była lepsza oglądalność w telewizji. Rozumiem to, jednak rozliczanie trenera za występ w Lidze Narodów to nieporozumienie" - ocenił.

Nie żyje młoda gwiazda sportu. Klub uczci jego pamięć, wzruszająca inicjatywaNie żyje młoda gwiazda sportu. Klub uczci jego pamięć, wzruszająca inicjatywaCzytaj dalej

Euro w 12 miastach? Listkiewicz jest przeciwny

Michał Listkiewicz odniósł się również do proponowanej przez UEFA formuły rozegrania mistrzostw Europy na terenie 12 krajów. "Mam nadzieję, że ten pomysł zostanie zaniechany. Od początku był dziwaczny, głównie ze względu na kibiców" - stwierdził.

Nowa formuła może okazać się szczególnie nietrafiona z powodu epidemii koronawirusa, która od kilku tygodni pustoszy Europę. Na razie nie wiadomo, czy UEFA wycofa się ze swojego pomysłu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna granica pandemii przekroczona, każdy chciał jej uniknąć. Smutna wiadomość ze świata
  2. Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Grill z rodziną dozwolony, choć z małym "ale". Od mandatu dzieli nas tylko jedna rzecz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News