Jerzy Brzęczek
Youtube
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Kwietnia 2020

Legenda reprezentacji Polski grzmi. "Brzęczka już dawno nie powinno być w kadrze"

Jerzy Brzęczek kolejny raz znalazł się w ogniu krytyki. Tym razem w selekcjonera reprezentacji Polski postanowił uderzyć legendarny zawodnik, który uważa, że nawet mimo awansu na mistrzostwa Europy, obecny selekcjoner powinien zostać zwolniony ze stanowiska.

Jerzy Brzęczek wywiązał się z postawionego przed nim zadania i wywalczył wraz z kadrą awans na mistrzostwa Europy. Wciąż jednak nie brakuje osób krytycznie nastawionych do pracy selekcjonera. Jednym z nich jest były wybitny reprezentant Polski. Jego zdaniem na Euro nasi piłkarze powinni mieć innego trenera.

Kiedy wrócą rozgrywki piłki nożnej i Ekstraklasy? Ogłoszono oficjalny komunikat, wszystko jasneKiedy wrócą rozgrywki piłki nożnej i Ekstraklasy? Ogłoszono oficjalny komunikat, wszystko jasneCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)
  2. Biedronka rusza naprzeciw obecnym wymaganiom. W każdym sklepie popularnej sieci kupimy maseczki ochronne


Jerzy Brzęczek został ostro skrytykowany przez wybitnego reprezentanta Polski

Od początku pracy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek musi mierzyć się z dużą presją. Przed trenerem postawiono zadanie wywalczenia awansu na mistrzostwa Europy. Cel udało się zrealizować, ale mimo zwycięstwa w grupie eliminacyjnej, sposób gry naszych piłkarzy i decyzje podejmowane przez Brzęczka spotkały się wielokrotnie z ogromną falą krytyki.

W ostatnich dniach posada trenera reprezentacji znów jest szeroko dyskutowanym tematem. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa, która wymusiła na UEFA przeniesienie europejskiego czempionatu na przyszły rok. Dla wielu oczywistym jest, że architekt awansu powinien poprowadzić drużynę również podczas turnieju, nawet mimo zmiany jego terminu. Jednak jako, że umowa Jerzego Brzęczka z PZPN wygasa z końcem Lipca, pojawiły się głosy, że jest to odpowiedni moment na zmianę na ławce trenerskiej kadry. Jednym ze zwolenników takiego rozwiązania jest legenda polskiej piłki, Jan Tomaszewski.

Smutna wiadomość obiegła cały świat. Nie żyje człowiek, którego kochały miliony. Zawodnicy w żałobieSmutna wiadomość obiegła cały świat. Nie żyje człowiek, którego kochały miliony. Zawodnicy w żałobieCzytaj dalej


Jan Tomaszewski uważa, że selekcjoner reprezentacji powinien zostać zmieniony

Nie jest to pierwszy raz, gdy Tomaszewski krytykuje selekcjonera. Od początku jego pracy na stanowisku, słynny bramkarz poddawał pod wątpliwość zasadność wyborów Jerzego Brzęczka.

- Jestem za tym, że Brzęczka nie powinno już być w kadrze. Nie panował nad sytuacją, nie mamy stylu gry, nie wiadomo, jakim gramy ustawieniem. Nie ma Euro w tym roku, kończy mu się kontrakt, więc do widzenia! Chyba że PZPN i Zbigniew Boniek dojdą do wniosku, że Brzęczek jest zbawcą, bo awansował z bardzo słabej grupy. W eliminacjach, w których do mistrzostw dostało się pół Europy - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty.

Słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi legendarny zawodnik uważa, że sam turniej to zupełnie inne wyzwanie niż eliminacje w grupie z przeciętnymi drużynami.

- W eliminacjach ciężko było dać plamę. A tu zaczną się schody. Mamy teraz najlepszą grupę piłkarzy w historii, grających w klubach światowej klasy, na światowym poziomie. I co my gramy? Dlaczego ta drużyna jeszcze niczego nie wygrała, nie zdobyła medalu na Euro lub mundialu. Adam Nawałka kapitalnie prowadził zespół do końca eliminacji do mistrzostw świata. Potem zaczął kombinować i wszystko zepsuł. Nawałka ich zmarnował i to samo dzieje się teraz. Uważam, że z Brzęczkiem nie mają żadnych szans. - zakończył wypowiedź wybitny bramkarz.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zmiany w Polsce. Premier zdradził cały plan, wiadomo co z hotelami i wakacjami
  2. Jak długo będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia na konferencji rozwiał wszystkie wątpliwości
  3. Kiedy wrócą rozgrywki piłki nożnej i Ekstraklasy? Ogłoszono oficjalny komunikat, wszystko jasne
  4. Tomasz Hajto wyzwany na pojedynek w MMA. "Ma większe doświadczenie w bójkach pod dyskoteką"
  5. Kibice i piłkarze błagali. Mimo to, władze rozebrały budynek klubowy. Drużyna może przestać istnieć
  6. Morawiecki zabrał głos w kwestii zamkniętych granic. Musimy uzbroić się w cierpliwość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News