Jerzy Brzęczek Jan Tomaszewski
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 18 Maja 2020

Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"

Jerzy Brzęczek przedłużył dziś kontrakt z reprezentacją Polski aż do końca 2021 roku. Taka decyzja nie spodobała się jednak wszystkim ekspertom. Jan Tomaszewski jasno wyraził swoją opinię w charakterystyczny dla siebie sposób i skrytykował postępowanie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jerzy Brzęczek awansował z reprezentacją Polski na Euro 2020 i dla wielu stało się oczywiste, że to właśnie on powinien poprowadzić naszą drużynę narodową na mistrzostwach Europy. Z przyczyn niezależnych od trenera turniej został jednak przełożony, a jego kontrakt z polską federacją wygasał już w lipcu tego roku. Z tego powodu wiele osób zastanawiało się, co dalej z przyszłością naszego selekcjonera.

Polski Związek Piłki Nożnej wyszedł oczekiwaniom na przeciw i zdecydował się jednoznacznie okazać wsparcie trenerowi, przedłużając z nim kontrakt aż do końca 2021 roku. Ta decyzja nie spodobała się jednak Janowi Tomaszewskiemu, który uznał, że Jerzy Brzęczek powinien jak najszybciej rozstać się z naszą drużyną narodową.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Media przekazały tragiczne informacje. Nie żyje piłkarski medalista olimpijski, wielka strataMedia przekazały tragiczne informacje. Nie żyje piłkarski medalista olimpijski, wielka strataCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek krytykowany przez Tomaszewskiego

- Po raz pierwszy od ośmiu lat nie mogę zgodzić się z decyzją Zbigniewa Bońka. Uważam, że jest najlepszym prezesem w historii polskiej piłki, bo zrobił naprawdę dużo. Cały czas go popierałem, ale teraz tego zrobić nie mogę. Według mnie kontrakt z Brzęczkiem nie powinien zostać przedłużony. Po meczu z Włochami, w którym debiutował, selekcjoner zaczął niepotrzebnie kombinować z ustawieniem zespołu. Doprowadził do kompromitacji Polski w Lidze Narodów - mówi Jan Tomaszewski dla Super Expressu.

Były bramkarz naszej kadry przez lata był znany jako zadeklarowany przeciwnik rządów Grzegorza Laty i jego współpracowników w PZPN, jednak tym razem postanowił skupić się na krytyce Jerzego Brzęczka, którego również nie jest zwolennikiem. Przez wiele tygodni losy Brzęczka nie były znane, jednak ostatecznie zdecydowano się dalej współpracować z obecnym trenerem.

Robert Lewandowski odcięty od podań? Trener nie ma wątpliwości, Bayern ma problemRobert Lewandowski odcięty od podań? Trener nie ma wątpliwości, Bayern ma problemCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek ma w Polsce wielu krytyków

Jan Tomaszewski nie jest jedyną osobą, która ostro krytykuje przedłużenie kontraktu z Brzęczkiem. Słowa byłego bramkarza pokrywają się z opinią bardzo wielu kibiców, którzy twierdzą, że Brzęczek zwyczajnie nie powinien dalej pracować z kadrą wobec stylu, w jakim prezentowała się drużyna pod jego wodzą. Zbigniew Boniek ma jednak zupełnie inne zdanie w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Film z polskiego miasta robi furorę w internecie. Natura pokazała klasę
  2. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  3. Justyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatem
  4. Wielbiły go miliony. Dziś były reprezentant kraju walczy o życie, wyjątkowo smutna historia z Anglii
  5. Robert Lewandowski zwrócił się do wszystkich Polaków. Słowa nie pozostawiają wątpliwości
  6. Biedronka ma poważnego konkurenta. Jedna z sieci handlowych staje się popularniejsza od giganta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News