Jerzy Brzęczek czy powinien być selekcjonerem
YouTube - Łączy nas piłka
Autor Piotr Bernaciak - 19 Września 2020

Jerzy Brzęczek. Powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?

Jerzy Brzęczek został obdarzony gigantycznym zaufaniem przez Zbigniewa Bońka. W najważniejszych meczach, czyli w eliminacjach Euro 2020, nasz selekcjoner nie zawiódł, jednak jego praca wciąż wywołuje kontrowersje. Czy wciąż powinien być selekcjonerem?

Jerzy Brzęczek w ostatnich tygodniach stał się tematem numer jeden w dyskusjach kibiców z całego kraju. Wielu z nich twierdzi, że obecny selekcjoner nie powinien dalej pełnić tak ważnej funkcji, jaką bez wątpienia jest posada trenera reprezentacji narodowej. Wszystko przez jego kontrowersyjne decyzje, z którymi nie wszyscy kibice się jednoznacznie zgadzają. Wiele z nich trudno wytłumaczyć.

Osoby broniące selekcjonera wskazują na to, że nawet pomimo momentami słabej gry udało mu się w pewnym stylu przejść przez eliminacje mistrzostw Europy i zająć pierwsze miejsce w grupie, wygrywając z każdym z rywali w naszej grupie eliminacyjnej. Kontrargumentem z pewnością może być to, że nasi przeciwnicy nie należeli do najlepszych na świecie, a awans był zwyczajnym obowiązkiem reprezentacji Polski w takim składzie.

Wątpliwości budzi natomiast postawa Polaków w Lidze Narodów. Dopiero w starciu z Bośnią i Hercegowiną udało nam się odnieść pierwsze zwycięstwo od dwóch edycji Ligi Narodów, a w poprzednich spotkaniach udawało nam się co najwyżej remisować z lepszymi od nas drużynami. Największe obawy budzi mimo wszystko gra naszego zespołu, która jest daleka od ideału, zwłaszcza w defensywie.

Póki co Jerzy Brzęczek swoimi decyzjami dzieli kibiców, choć Zbigniew Boniek przekonuje, że na ten moment nie ma nawet sensu poruszać tematu zwolnienia obecnego selekcjonera. Fani w większości twierdzą, że powinno się jednak przemyśleć znalezienie lepszego kandydata, jednak postawa Zbigniewa Bońka wskazuje jasno na to, że nie dojdzie do tego w najbliższym czasie.

Czy Jerzy Brzęczek powinien zostać zwolniony?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News