Jerzy Brzęczek
YouTube Polsat Sport
Autor Piotr Mika - 19 Października 2020

Jerzy Brzęczek bał się swojej biografii. Małgorzata Domagalik wspomina, "Jak to napiszesz, to mnie rozwalą"

Jerzy Brzęczek w ostatnim czasie mógł odetchnąć, ponieważ dzięki dobrym wynikom reprezentacji Polski na dalszy plan zeszła dyskusja na temat kontrowersyjnej biografii selekcjonera reprezentacji Polski napisanej przez Małgorzatę Domagalik. Teraz autorka książki "W grze" broni swojego dzieła i wspomina, że do pewnych elementów nie był przekonany sam trener naszej kadry.

Jerzy Brzęczek po wrześniowym zgrupowaniu musiał bronić się przed atakami ze strony kibiców oraz ekspertów, ponieważ gra polskiego zespołu, mówiąc delikatnie, nie wyglądała najlepiej. Później premierę miała bardzo kontrowersyjna książka Małgorzaty Domagalik "W grze", będąca niejako opowieścią tego, co do tej pory przeżył obecny selekcjoner.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dostaniesz list i nie wiedząc kiedy stracisz kilka tysięcy złotych. Lepiej obejrzyj dwa razy pismo, można tego uniknąć
Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Jerzy Brzęczek miał duże wątpliwości

Autorka książki już nie raz musiała bronić swojego dzieła, które zebrało bardzo nieprzychylne recenzje ze strony środowiska piłkarskiego. Eksperci i dziennikarze zwracali uwagę na to, że w książce znaleźć można wiele absurdalnych stwierdzeń, które nie mają oparcia w rzeczywistości. Autorka jednak nie zgadza się z tymi opiniami i stara się odpierać skierowane w jej strony zarzuty.

Tym razem Małgorzata Domagalik zdecydowała się na rozmowę z portalem Sport.pl, w którym znów broniła swojej książki. - Pisałam to jako dziennikarz - podkreślam - niesportowy, ale i jako kibic. Jako ktoś, kto się piłką interesuje od dawna. Pisałam ją przede wszystkim o człowieku. O kimś, kto mi imponuje podejściem do życia i konsekwencją w podejmowaniu takich a nie innych decyzji. "W grze" to książka - a nie biografia - o prawie 50-letnim człowieku, który od dwóch lat jest trenerem kadry - stwierdza autorka "W grze".

Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. "Oszczędź pan wstydu"Czytaj dalej

Niefortunne porównania do Kazimierza Górskiego

Bardzo szerokim echem odbiło się to, jak autorka książki starała się przyrównać Jerzego Brzęczka do legendarnego selekcjonera polskiej reprezentacji, Kazimierza Górskiego. Małgorzata Domagalik zwraca jednak uwagę na to, że nie jest to porównanie na polu sportowym. - Widzę w tych dwóch trenerach podobny rys osobowościowy. Charakterologiczny. Świetnie pamiętam kpiny z Kazmierza Górskiego, śmiechy. I tu również widzę podobieństwa do Jerzego Brzęczka, ale nie sugeruję, że Brzęczek jeśli chodzi o selekcjonerskie osiągnięcia jest już kolejnym Kazimierzem Górskim - wyjaśnia.

Małgorzata Domagalik zdradziła również, że Jerzy Brzęczek jeszcze w trakcie pracy nad książką miał wątpliwości co do słów o Kazimierzu Górskim. - Niczego nie chciał wykreślać. Ale już na etapie pracy nad książką powiedział o porównaniach do Górskiego: jak to napiszesz, to mnie rozwalą. Powiedziałam: to mam dla ciebie złą wiadomość, już napisałam - wspomina Małgorzata Domagalik.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Naukowcy alarmują o potencjalnej katastrofie. Najniebezpieczniejszy wulkan świata może wkrótce wybuchnąć
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. 14 osób nie żyje, nie mieli szans, wszystko działo się błyskawicznie. Dramatyczne wiadomości ze świata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News